Cykl filmowy o łódzkich lasach


Cykl filmowy o łódzkich lasach: artykuł nr 1003

2005-07-21 11:13:12 Leśnictwo

Od 6 lipca do 7 września br. w każdą środę w TVP3 Łódź o 22:00 można oglądać kolejny, premierowy odcinek cyklu Eko-Echo, poświęcony tematom łódzkich lasów.

Powtórki programu następnego dnia, czyli w czwartki o 17:10. We wrześniu powstaną płyty CD z programem, jako zaproszenie do konkursu na leśne tematy. Płyty za pośrednictwem Kuratorium Oświaty trafią do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego.

Cykl, w tym roku poświęcony w całości lasom, realizowany jest we współpracy RDLP w Łodzi z Fundacją Europa i Info Ekspresem. Uzyskał też wsparcie finansowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Sprawy lasów w środkowej Polsce i gospodarowania nimi trafią, według badań oglądalności w poszczególnych pasmach, do conajmniej 60 tysięcy odbiorców, a płyty do około 1500 szkół i 500 innych podmiotów. W podsumowującym cykl, organizowanym dwuetapowo, odrębnie dla 3 poziomów wiekowych konkursie, spodziewany jest znaczny udział szkół województwa.

Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem: Marszałka Województwa Łódzkiego, Łódzkiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Oddziału TVP3 w Łodzi.

Więcej w serwisie RDLP Łódź.
Źródło: Lasy Państwowe

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa