Rośliny i aranżacje ogrodów na targach w Warszawie


Rośliny i aranżacje ogrodów na targach w Warszawie: artykuł nr 1174

2005-09-02 19:41:30 Botanika

244 wystawców z 9 krajów Europy zaprezentuje rośliny, propozycje aranżacji zieleni i technologie ogrodnicze na rozpoczynającej się w piątek w Warszawie XIII Międzynarodowej Wystawie Zieleń to życie. Szkółkarze, ogrodnicy i architekci krajobrazu przedstawią swoje oferty na międzynarodowych targach, które będą trwały do niedzieli w centrum Expo XXI na Woli w Warszawie.

Oprócz samych roślin na wystawie będzie można zobaczyć ozdobne donice, rzeźby i meble ogrodowe, oczka wodne, grille, kominki czy wyposażenia placów zabaw dla dzieci. Architekci zieleni przedstawią projekty ogrodów na dachach i ogrodów zimowych.

"Są to największe targi ogrodnicze w Polsce. Kilka tysięcy gatunków i odmian roślin będzie zgromadzone w jednym miejscu. Odwiedzający mogą zobaczyć nowości w ofercie producentów, pomysły na aranżację ogrodu, sposoby pielęgnacji roślin. Spodziewamy się wielu odwiedzających, ponieważ moda na własny ogród szybko się w Polsce rozwija" - mówi dyrektor targów Agnieszka Żukowska.

Jak podkreśla, na targach nie tylko można będzie obejrzeć lub kupić rośliny i sprzęt ogrodniczy, ale także poradzić się specjalistów na temat urządzania i pielęgnacji dużych i małych ogrodów. Architekt krajobrazu może sporządzić szkic swojej propozycji aranżacji przestrzeni, ogrodnik zaś doradzić jak pomóc chorującej roślinie.

"Nasze targi to przegląd europejskiej oferty ogrodniczej. Będą obecni liderzy, wielkie firmy z Holandii i Niemiec, a także mniejsze przedsiębiorstwa. Sama wystawa będzie też dla odwiedzających inspiracją, jak urządzić ogród. Te rośliny nie są ustawione w rządkach, tworzą mini-ogrody, albo mini-krajobrazy, nad niektórymi wystawcy pracowali kilka tygodni" - zachęca Żukowska.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki