Apel w obronie obserwatorium ornitologicznego


Apel w obronie obserwatorium ornitologicznego: artykuł nr 1545

2005-11-15 13:45:04 Zoologia

Hiszpańscy ornitolodzy apelują o pomoc w sprawie zachowania obserwatorium Cazalla - jednym z najważniejszych miejsc w Europie, gdzie badana jest wędrówka ptaków, głównie bocianów i ptaków drapieżnych. Cazalla jest punktem obserwacji ornitologicznych położonym na wzgórzu w okolicach Tarify w Hiszpanii, nad Cieśniną Gibraltarską. Umiejscowienie tego punktu pozwala na obserwacje ptaków migrujących do Afryki, z miejsca tego widoczna jest bowiem cała cieśnina i wybrzeża Afryki.

Z punktu tego korzystają ornitolodzy i pasjonaci obserwacji ptaków z całej Europy. Obecnie urząd miasta Tarify planuje stworzyć tam typowo turystyczny punkt obserwacyjny i zbudować na wzgórzu restaurację, parking i sieć lokali komercyjnych. Realizacja tego projektu uniemożliwi dotychczasowe działanie punktu jako punktu obserwacji ornitologicznych.

Lokalne stowarzyszenie Colectivo Ornitológico Cigüeńa Negra (Stowarzyszenie Ornitologiczne Czarny Bocian) stanowczo przeciwstawia się temu projektowi. Zwraca się z prośbą do wszystkich organizacji, stowarzyszeń, ornitologów i miłośników ptaków na całym świecie o przesyłanie listów protestacyjnych przeciwko temu projektowi.
List protestacyjne należy kierować na adresy: eot@tarifainfo.com,
cocn@tarifainfo.com

Więcej o przebiegu akcji można znaleźć również na stronie:
www.bocian.org.pl

Źródło: Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii