Hwang Wu-suk zaprzeczył oskarżeniom o sfałszowanie wyników badań


Hwang Wu-suk zaprzeczył oskarżeniom o sfałszowanie wyników badań: artykuł nr 1689

2005-12-17 17:27:59 Biotechnologia

Południowokoreański pionier w zakresie klonowania ludzkich komórek, prof. Hwang Wu-suk zaprzeczył w piątek oskarżeniom o sfałszowanie wyników swoich badań, podaje serwis BBC. Zapowiedział jednocześnie, że w ciągu dziesięciu dni przedstawi konkretne dowody na ich prawdziwość.

Uniwersytet Narodowy w Seulu wszczął śledztwo w tej sprawie, po tym jak jeden z bliskich współpracowników profesora - Roh Sung-il oświadczył w czwartek publicznie, że Hwang osobiście sfałszował wyniki badań.

Profesor zapewnia jednak, że jego zespół badawczy ma notatki i zdjęcia potwierdzające prawdziwość jego badań. "Byłem zaskoczony i zawstydzony gdy zobaczyłem reportaż na ten temat" - mówił wzburzony naukowiec.

Zespół prof. Hwanga z Uniwersytetu w Seulu opublikował pierwszy raport dotyczący sklonowania ludzkiego embrionu w 2004 r., a w tym roku pokazał światu pierwszego sklonowanego psa.

Zaledwie dwa miesiące temu, prezydent Południowej Korei - Roh Moo-hyun otworzył Światowy Bank Komórek Macierzystych, projekt obliczony na zapewnienie Korei czołowego miejsca w badaniach nad klonowaniem. TOG

PAP - Nauka w Polsce

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce, Karolina Olszewska

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii