Poznajmy tajemnice ekologii molekularnej


Poznajmy tajemnice ekologii molekularnej: artykuł nr 2067

2006-03-08 12:27:20 Ciekawostki

Szkoła Festiwalu Nauki zaprasza na wykład popularnonaukowy, który wygłosi dr Robert Rutkowski z Muzeum i Instytutu Zoologii PAN. 8 marca naukowiec opowie o Tropicielach genów - tajemnicach ekologii molekularnej. Szkoła Festiwalu Nauki powstała w celach edukacyjnych w 2002 roku - w ramach porozumienia między Międzynarodowym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, Instytutem Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Instytutem Biochemii i Biofizyki PAN oraz organizatorami Festiwalu Nauki.

W roku 2003 do tej inicjatywy dołączyła Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

"Celem działalności SFN są szeroko rozumiane działania edukacyjne i popularyzujące zagadnienia biologii w Polsce - prowadzenie ogólnodostępnych wykładów, szkoleń, pokazów, warsztatów dla młodzieży i nauczycieli, a także innych, zainteresowanych osób. SFN podejmuje także wszelkie działania umożliwiające poprawę stanu wiedzy i świadomości roli biologii w społeczeństwie polskim" - informuje Magda Głogowska z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej.

Wykład dr Roberta Rutkowkskiego rozpocznie się o godzinie 16.30 w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN przy ulicy Pawińskiego 5a, w sali E. Wstęp wolny.

Kolejne wykłady zaprezentują:

  • dr Marcin Zych z Ogrodu Botanicznego UW - "Oszustwo popłaca, czyli intymne życie storczyków", 5 kwietnia.
  • Prof. Anna Grabowska z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN - "Jak działa mózg u leworęcznych?", 26 kwietnia.
  • Dr Maria Ciemerych-Litwinienko z Zakładu Embriologii UW - "Komórki macierzyste - wczoraj i dziś", 24 maja.

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek