Program dokarmiania zwierząt w stolicy


Program dokarmiania zwierząt w stolicy: artykuł nr 223

2005-01-07 13:01:08 Ciekawostki

170 tys. zł przeznaczył prezydent Warszawy na program dokarmiania w 2005 r. bezdomnych zwierząt w stolicy. Pierwszym etapem jest dokarmianie kotów. Wydział do Spraw Zwierząt Urzędu Miasta zapowiada także ich sterylizację i kastrację.

Pochodzące z ubiegłorocznej rezerwy pieniądze rozdzielono między poszczególne dzielnice. Program dokarmiania zwierząt opiera się na doświadczeniu dzielnicy Ursynów, która prowadzi go od 2001 r. Inne dzielnice, jak np. Śródmieście, prowadzą akcję po raz pierwszy.

Na Ursynowie jest ponad 100 opiekunów kotów. Każdy, kto chce tam dokarmiać bezdomne zwierzęta, może zgłosić się do Zespołu do Spraw Bezdomności Zwierząt przy Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Ursynów, który zajmuje się rozdzielaniem karmy.

W Śródmieściu rozdzielaniem karmy zajmuje się administracja domów komunalnych. "Nadzór nad akcją dokarmiania kotów chcemy prowadzić za jej pośrednictwem i tam właśnie należy się zgłaszać" - mówi Marek Szary ze śródmiejskiego Wydziału Ochrony Środowiska.

"Następnym krokiem będzie sterylizacja i kastracja kotów. W styczniu 2005 r. planujemy ogłosić konkurs na lecznice, które będą zajmowały się tymi zabiegami. W Warszawie będzie 12 takich lecznic" - zapewnia naczelnik Wydziału do Spraw Zwierząt Biura Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, Andrzej Bojt. JOK

Dzięki uprzejmości: Nauka w Polsce PAP, 7 stycznia 2005
www.naukawpolsce.pap.pl

reo

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek