Niebezpieczne drzewa na Warmii i Mazurach


Niebezpieczne drzewa na Warmii i Mazurach: artykuł nr 2284

2006-04-14 14:57:40 Leśnictwo

Samochód uderza w drzewo z prędkością 80km/h. Kierowca waży wtedy 6 ton. Razem z kierownicą wypada przez przednią szybę samochodu. Wszystko trwa mgnienie oka. Co roku w ten sposób na Warmii i Mazurach ginie ponad 100 kierowców. Dziś te zadrzewione, kręte trasy z radarami patrolują policjanci. Niebezpieczne drzewa, rosnące czasem co 5 metrów wzdłuż praktycznie wszystkich dróg to specyfika Warmii i Mazur. Do tego dochodzą groźne zakręty.

Na drodze nr 57 z Olsztyna do Szczytna, na odcinku zaledwie 50 kilometrów, policja naliczyła aż 200 niebezpiecznych zakrętów.

Niewiele mniej jest na drodze krajowej nr 16 z Olsztyna do Ostródy, nazywanej przez kierowców „drogą śmierci”. Sytuację utrudniają mikroklimatyczne nisze, towarzyszące jeziorom. Na blisko 200 wojewódzkich mostach i wiaduktach mimo dodatniej temperatury można trafić na oblodzenia. Specyfika warmińsko-mazurskich dróg powinna skłonić kierowców do wzmożonej czujności i ostrożności. Tak niestety nie jest, co pokazują policyjne statystyki.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa