VI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki


VI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki: artykuł nr 2292

2006-04-18 08:19:38 Ciekawostki

Hasło przewodnie VI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi to: "Wiedza pomaga żyć". Festiwal w tym roku będzie trwał od 20 do 26 kwietnia. Złoży się nań ponad 170 imprez w różnych miejscach Łodzi, głównie w siedzibach wyższych uczelni, placówkach naukowych i kulturalnych miasta.

Celami festiwalu są, jak zwykle, popularyzacja nauki, zapoznanie mieszkańców Łodzi i regionu z osiągnięciami łódzkich naukowców, inżynierów i twórców kultury, a także integracja środowiska akademickiego.

W tym roku promowane będą przede wszystkim nauki medyczne. Przewidziano m.in. 25 imprez, dotyczących zagrożeń zdrowotnych XXI wieku, wśród nich wykłady i dyskusje na tematy: "Żyjemy dłużej - ale czy lepiej?" "Choroby układu krążenia", "Hormony i otyłość", "Czy grożą nam nowe epidemie" oraz "Środowiskowe uwarunkowania chorób nowotworowych".

Podczas festiwalu odbędą się liczne warsztaty, wystawy, pokazy i prezentacje z różnych dziedzin nauki, a także konkursy, zwiedzanie pracowni naukowych, koncerty i spektakle teatralne.

Począwszy od tego roku, podczas festiwalu będzie wygłaszany wykład plenarny jednego z rektorów łódzkich uczelni. Temat obecnego to "Media - etyka - twórca - odbiorca". Przedstawi go prof. Jerzy Woźniak, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.

Źródło: Dziennik Łódzki (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek