Drzewko za 10 kg makulatury


Drzewko za 10 kg makulatury: artykuł nr 2301

2006-04-19 12:05:45 Prasa

Stare gazety i puszki po napojach będzie można wymienić na piękny młodziutki modrzew lub świerk. Nadleśnictwa LKP Lasy Beskidu Śląskiego - Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła oraz bielska Fundacja Ekologiczna Arka wystartowały z kampanią "Drzewko za surowce wtórne".

Tym sposobem chcą przekonać mieszkańców Podbeskidzia do zbierania aluminiowych opakowań po napojach oraz wszelkiego rodzaju papierów, kartonów i pudełek, które zamiast zaśmiecać ulubiony park czy skwerek przed szkołą, po przetworzeniu mogą być ponownie wykorzystane.

Wymiana surowców na drzewka odbywała się będzie 23 kwietnia, podczas festynu z okazji Dnia Ziemi na bielskich Błoniach. Każdy, kto przyniesie 30 puszek bądź 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka wybranego gatunku. Dzięki temu ulubione miejsce stanie się naprawdę zielone i czystsze. Ale to nie wszystko.

- Surowce, które przyniosą uczestnicy akcji, sprzedamy. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekażemy na pomoc bezdomnym zwierzętom - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes Arki. Źródło: Dziennik Zachodni

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z prasy