Ekologiczne Jeepy


Ekologiczne Jeepy: artykuł nr 2414

2006-05-07 17:52:03 Ekologia

Już niedługo w Stanach Zjednoczonych będzie można kupować samochody Jeep Commander oraz Jeep Grand Cherokee, które będą przystosowane do spalania paliw z domieszką etanolu produkowanego w Ameryce. Produkcja tego typu pojazdów okazuje zaangażowanie koncernu DaimlerChrysler w rozwój i popularyzację stosowania paliw alternatywnych. Zdaniem prezesa i dyrektora naczelnego Chrysler Group, Toma LaSorda, na przestrzeni roku 2007 DaimlerChrysler będzie sprzedawać 250 tysięcy pojazdów zasilanych paliwem alternatywnym.

Koncern liczy również na to, że począwszy od roku modelowego 2008 liczba ta wzrośnie do 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Paliwo, którym będą zasilane to E85, zawierające mieszankę o zawartości 85 procent etanolu.

W 2007 roku klienci będą mogli zakupić obydwa modele Commander oraz Grand Cherokee wyposażone w silnik o pojemności 4,7 litra V8 przystosowany do pracy na ekologicznym paliwie E85. W technologii FFV będą dostępne także niektóre modele marki Chrysler (Sebring) oraz Dodge (Dakota, Ram, Durango). Do tej pory po amerykańskich drogach jeździ już prawie 1,5 miliona samochodów typu FFV produkcji Chrysler Group.

Grupa Chrysler jako jedna z pierwszych wprowadziła do użytku 'biodiesla' w amerykańskim przemyśle motoryzacyjnym. Jest to czyste i odnawialne źródło energii produkowane z roślin oleistych, które można mieszać ze zwykłym olejem napędowym.

Źródło: mojeauto.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii