Las łagodzi rany w Centrum Ortopedii przy Drewnowskiej


Las łagodzi rany w Centrum Ortopedii przy Drewnowskiej: artykuł nr 2499

2006-05-16 08:15:39 Leśnictwo

Mali pacjenci Wojewódzkiego Centrum Ortopedii przy ul. Drewnowskiej, spędzający tu nieraz wiele miesięcy na leczeniu i rehabilitacji, mają teraz pod oknami sal i przyszpitalnej szkoły prawdziwy... las.

Ponad 100 brzóz, modrzewi, świerków, żywotników i sosen zasadzili tu razem z leśnikami z Nadleśnictwa Grotniki uczniowie klasy VIa ze Szkoły Podstawowej nr 172 w Łodzi.

Eugeniusz Furman, dyrektor centrum jest pełen uznania dla inicjatywy młodzieży. – Uczniowie z tej podstawówki mocno wpisali się w ekologiczną akcję porządkowania zieleni na terenie centrum – mówi. – Dzięki tym nasadzeniom będziemy mieć tu wkrótce zielony punkt rehabilitacji na świeżym powietrzu, co w procesie leczenia ma niebagatelne znaczenie.

To nie pierwsza ekologiczna akcja uczniów ze ,,172’’ na rzecz miasta. Przez dwa lata prowadzili systematyczne badania zmian rzeki Sokołówki, przepływającej obok szkoły; jednej z 17 rzek na terenie Łodzi, o których mieszkańcy niewiele wiedzą. W efekcie powstał raport w formie elektronicznej, wysoko oceniony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, który w nagrodę wyposażył pracownię przyrodniczą szkoły w nowoczesny sprzęt audiowizualny, fotograficzny i filmowy.

Źródło: Dziennik Łódzki

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa