Licealiści kupują prace maturalne


Licealiści kupują prace maturalne: artykuł nr 260

2005-01-18 12:59:21 Szkoła

100-150 zł za pracę napisaną przez studenta, 400 zł za zamówioną przez internet. Licealiści zlecają pisanie prac maturalnych, bo sami nie mają na to czasu.

Rafał uczy sięę w klasie o profilu biologiczno-chemicznym, a język polski nie jest jego najmocniejszą stroną. Dlatego postanowił, że nie będzie tracił czasu na pisanie pracy z polskiego na egzamin ustny. - Kolega mojego brata studiuje polonistykę. Zaproponowałem mu napisanie tej pracy. Dogadaliśmy się co do ceny i dzięki temu mogę więcej czasu poświęcić na przygotowywanie się do egzaminu z biologii - mówi.

Michał nie widzi nic niewłaściwego w tym, że przyjął zlecenie. - Tym bardziej że trudno mi było odmówić znajomemu. Napisanie sześciostronicowej prezentacji zajmie mi nie więcej niż dwa dni. Wstępnie umówiliśmy się, że dostanę za to 100 zł - mówi. Ceny, które trzeba w Rzeszowie zapłacić za tego typu usługę u studentów, sięgają maksymalnie 150 zł. Dużo więcej trzeba zapłacić za pracę zamówioną u doświadczonego nauczyciela czy w internecie - nawet 400 zł.

Cały artykuł w portalu Gazeta.pl pod adresem: http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,2496466.html

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół