Rekiny i korale we Wrocławiu


Rekiny i korale we Wrocławiu: artykuł nr 2835

2006-06-29 21:00:46 Zoologia

Dziewięć metrów wysokości i tyle samo szerokości. Zmieści się w nim 120 tysięcy litrów morskiej wody. Po napełnieniu ma ważyć 120 ton. W czwartek 29 czerwca w centrum przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu rusza montaż gigantycznego akwarium".

Jak pisze "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska", do konstruowania akwarium zostanie użyty sprowadzony specjalnie w tym celu dźwig. Jego montaż rozpoczął się w nocy. Pomoże przy montażu największej atrakcji Arkad Wrocławskich, budowanych między ulicami Swobodną, Powstańców Śl, Komandorską a Nasypową.
"
"W górnej części będą pływać same rekiny, w dolnej inne rybki morskie - mówi Małgorzata Danek, prezes firmy LC Corp, która buduje Arkady. Już we wrześniu do akwarium zostanie wpuszczona woda morska. Musi się odstać zanim trafią do niej ryby i korale.

W połowie sierpnia zakończy się budowa szkieletu Arkad Wrocławskich, czyli centrum biurowo-handlowo - usługowego. Inwestycja będzie kosztowała 100 mln euro, czyli ponad 400 mln zł. Arkady zostaną otwarte najpóźniej w marcu 2007 roku. Będą się składały z trzech części. Największa - trzynastopiętrowy biurowiec z charakterystyczną, pofalowaną ścianą od strony Powstańców Śląskich - ma mieć prawie 55 metrów wysokości.

W piwnicy przewidziano delikatesy i punkty usługowe. Na parterze i na pierwszym piętrze będą sklepy, kawiarnie i restauracje.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii