Lato już od kwietnia, 35 st. w czerwcu


Lato już od kwietnia, 35 st. w czerwcu: artykuł nr 297

2005-01-31 09:38:55 Ciekawostki

"Fakt": Mamy wiadomość tak gorącą, że aż parzy w ręce. Jednym zdaniem brzmi ona tak: 30 stopni Celsjusza w maju, 35 st. w czerwcu i po 30 st. w lipcu i w sierpniu.

2005 rok zapowiada się jako wyjątkowo ciepły, takiego meteorolodzy nie odnotowali od wielu lat. To jest sensacyjna prognoza pogody na wiosnę i lato przygotowana wyłącznie dla "Faktu" przez specjalistów z Biura Prognoz Pro-GEM w Gdyni. To oni przewidzieli, że styczeń będzie bardzo ciepły, z wyjątkiem kilku ostatnich dni - podaje dziennik.

Na szczęście nie doznamy szoku termicznego, bo do upałów będziemy przyzwyczajać się powoli. Już w kwietniu będzie 25 stopni, a potem czekają nas prawdziwie gorące majówki. Podczas długiego majowego weekendu, między 1 a 3 maja, termometry rozgrzeją się nawet do 30 stopni. Przejdą majowe burze - głośne i ulewne, ale na szczęście rzadkie. One przyniosą nam pożądaną ochłodę, ale nie na długo, bo już w czerwcu obowiązkowo nakładamy na głowę lekkie kapelusze, ciało smarujemy olejkami: powietrze osiągnie temperaturę 35 stopni! - zapowiada "Fakt". (...)

Źródło: Fakt/PAP

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek