Zróbmy dobry klimat


Zróbmy dobry klimat: artykuł nr 3026

2006-07-26 21:26:40 Ekologia

Śnieżny chaos w Japonii, Niemczech, Polsce, tropikalne nawałnice i długotrwałe susze w Hiszpanii i Portugalii, huragan Katrina na południu Stanów Zjednoczonych... Nie musisz jechać w Himalaje, by zobaczyć efekty globalnego ocieplenia.

Wieczór, czule przytulająca się para, w tle lampka tworząca ciepły nastrój. Jednak cały klimat psuje światło wydobywające się z pokoju obok. Takie zdjęcie już można zobaczyć na latarniach i wiatach przystankowych w największych miastach w Polsce. Właśnie rusza społeczna kampania reklamowa międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF „Zróbmy dobry klimat”

W pierwszym momencie rodzi się pytanie co ma wspólnego layout bardziej pasujący do reklamy nowych perfum z organizacją ekologiczną? Jednak napis „Zgaśmy zbędne światło, zróbmy dobry klimat” wszystko tłumaczy. Kampania społeczna WWF ma właśnie na celu uświadomienie Polakom, jak sami mogą przyczynić się do ograniczenia zmian klimatu. Reklamy kampanii kierują na strony internetowe WWF, gdzie znajduje się obszerny poradnik, jak oszczędzać energię w domu, tym samym chroniąc klimat.

Kampania „Zróbmy dobry klimat” jest elementem globalnej akcji WWF, której celem jest doprowadzenie do zmniejszenia emisji CO2, a tym samym przyczynienie się do zahamowania dalszego wzrostu temperatury Ziemi. Jednym ze sposobów ograniczania emisji CO2 jest efektywność energetyczna, dlatego zasadniczym zadaniem kampanii edukacyjnej w Polsce jest propagowanie postawy poszanowania i odpowiedzialnego wykorzystania energii, a zwłaszcza energii elektrycznej.

Więcej o kampanii: www.wwf.pl/zrobmy_dobry_klimat

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii