VII Światowe Dni Ptaków


VII Światowe Dni Ptaków: artykuł nr 3192

2006-08-25 19:30:53 Zoologia

Impreza organizowana przez - i dla - miłośników ptaków ma już ponad 10-letnią międzynarodową tradycję. VII Światowe Dni Ptaków odbędą się w dniach 7-8 października. Ich organizatorem jest Ogólnopolskie owarzystwo Ochrony Ptaków. Obchody, które zainicjowała w 1993 roku światowa federacja towarzystw ochrony ptaków BirdLife International, organizowane są co dwa lata, jesienią. W tym roku są one jednocześnie elementem III Światowego Festiwalu Ptaków, który trwać będzie przez cały październik. OTOP jest partnerem BirdLife International w Polsce.

Według danych europejskiego koordynatora EuroBirdwatch 2005, Doga Dernegi (tureckiego partnera BirdLife International), w ubiegłym roku pobito rekord zarówno pod względem liczby osób uczestniczących w święcie, jak i liczby zaobserwowanych ptaków. W całej Europie w liczeniu udział wzięło 40 000 osób i zaobserwowano ponad 3 miliony ptaków.

W Polsce najbardziej aktywnymi uczestnikami projektu okazali się mieszkańcy województw pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego. W ponad 190 imprezach zorganizowanych na terenie kraju udział wzięło około 3.5 tysiąca Polaków.

Szczegółowe informacje na temat obchodów w różnych regionach kraju znaleźć można pod adresem www.otop.org.pl

PAP – Nauka w Polsce, Marta Stankiewicz

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii