Psie piękności na stadionie Startu w Łodzi


Psie piękności na stadionie Startu w Łodzi: artykuł nr 3325

2006-09-15 12:54:03 Zoologia

Ponad 1200 przedstawicieli niemal 70 ras w nadchodzący weekend weźmie udział w Wystawie Psów Rasowych w Łodzi. Na stadionie Startu przy ul. św. Teresy już drugi raz w tym roku spotkają się miłośnicy psów, wystawcy i hodowcy z całej Europy. Psie piękności zaprezentują się w kilkunastu konkurencjach. W sobotę zobaczymy m.in.: boksery, owczarki szkockie i owczarki belgijskie. W niedzielę - briardy i beaucerony oraz dogi niemieckie. Pojawią się też psie niezwykłości: basenji - afrykański piesek - który nie szczeka a jodłuje - i bardzo rzadki pies rasy meksykańskiej.

Odbędą się zawody w psich sportach: pullingu, ability i obedience. W ostatniej z dyscyplin zostanie wyłoniona psia drużyna, która będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata.

Wystawy psów rasowych w Łodzi odbywają się nieprzerwanie od 1959 roku. Od trzydziestu lat dwa razy w roku - w maju i w połowie września. Zwykle gromadzą miłośników psów, kynologów i hodowców. Niestety, okolice stadionu stają się też miejscem handlu szczeniakami o niewiadomym pochodzeniu.

Źródło: Dziennik Łódzki

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii