Wrocławskiemu ZOO grozi likwidacja


Wrocławskiemu ZOO grozi likwidacja: artykuł nr 3550

2006-10-16 16:18:38 Ciekawostki

Wojewoda dolnośląski wystąpi do ministra środowiska o zamknięcie najpopularniejszego w Polsce ogrodu zoologicznego – informuje reporter RMF FM. Wniosek o likwidację ZOO jest efektem kontroli, którą przeprowadzono po doniesieniach o fatalnych warunkach przetrzymywania tam zwierząt.

Według kontrolerów i według wojewody dolnośląskiego Krzysztofa Grzelczyka nie ma innej możliwości. Ogród zoologiczny we Wrocławiu, na powierzchni, którą dysponuje, nie będzie w stanie zapewnić takich warunków, które moglibyśmy uznać za godne.

Zwierzęta mają za małe wybiegi i klatki oraz sypialnie. Większość budynków wymaga kapitalnego remontu, a w ogrodzie jest za dużo zwierząt. Na terenie jakie zajmuje zoo nie ma możliwości jego powiększenia – dodaje wojewódzki konserwator przyrody Halina Liberadzka: Jeżeli niektóre krokodyle mają tak małe klatki, że mają zawinięte ogony, to wyobraźmy sobie jakbyśmy mieli cały czas podwinięte nogi. Wojewoda zaproponuje władzom miasta utworzenie nowego zoo, na obrzeżach Wrocławia.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek