Wydawnictwa edukacyjne w Pałacu Kultury


Wydawnictwa edukacyjne w Pałacu Kultury: artykuł nr 387

2005-03-05 06:08:06 Szkoła

Z najnowszą ofertą podręczników szkolnych i akademickich, map, atlasów oraz wydawnictw multimedialnych można zapoznać się na trwających w Warszawie 18. Targach Książki Edukacyjnej Edukacja XXI w Pałacu Kultury i Nauki. Targi zakończą się w niedzielę.

Tradycją targów stało się już to, że oprócz podręczników szkolnych wystawiane są także inne publikacje służące szeroko rozumianej edukacji - książki popularnonaukowe, lektury szkolne, mapy i atlasy, poradniki, słowniki i encyklopedie, a także wydawnictwa multimedialne, kasety audio i wideo, gry i programy komputerowe, CD-romy.

W targach uczestniczy ponad 160 wydawców z całej Polski. Dyrektor targów Andrzej Pieniak zwraca uwagę, że chociaż nie powtórzono zeszłorocznego rekordu, gdy w imprezie uczestniczyło ponad 200 wystawców, to w imprezie biorą udział wszystkie największe oficyny edukacyjne.

"Zmniejszenie się liczby wystawców jest wynikiem wzrastającej konsolidacji naszego rynku książki, a także słabszej kondycji finansowej mniejszych wydawnictw" - wyjaśnia Pieniak.

Targom towarzyszyć będzie ponad 60 imprez - spotkań konsultacyjnych, seminariów, konferencji, wystaw. W programie znalazły się spotkania z polarnikami Markiem Kamińskim i Jankiem Melą, pokazy ręcznego czerpania papieru, pisania gęsim piórem, barwienia papieru. W sobotę i niedzielę ambasada Sri Lanki zorganizuje pokaz parzenia i degustację herbaty cejlońskiej.

Wszyscy liczący się wydawcy zapraszają na prezentację nowych podręczników. Przygotowały je Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Nowa Era, Juka, Mac Edukacja, Wydawnictwo Szkolne PWN, Young Digital Poland, Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Targi "Edukacja XXI" to jedna z największych imprez edukacyjnych w kraju. Odbywają się od 1994 roku. Mają dwie edycje: wiosenną i jesienną, poświęconą głównie książce szkolnej. Wstęp na targi jest bezpłatny.

PAP - Nauka w Polsce, Agata Szwedowicz www.naukawpolsce.pap.pl

4 marca 2005

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół