Leśni amatorzy ekstremalnych sportów rowerowych


Leśni amatorzy ekstremalnych sportów rowerowych: artykuł nr 3932

2006-12-15 11:23:03 Leśnictwo

Na drzewie w Lesie Łagiewnickim widnieje ledwie dostrzegalny napis: Leśniczy do domu. Namazali go rowerzyści w proteście przeciw zasypywaniu mozolnie budowanych przez nich skoczni. Dla leśników amatorzy ekstremalnego sportu rowerowego oraz szalejący między drzewami motocykliści to wandale. O ile jednak motocyklistom na wycieczki po lesie nie pozwala prawo, to rowerem można jeździć po Łagiewnikach, gdzie się chce. Pod warunkiem, że nie buduje się przeszkód i nie niszczy ściółki - donosi najnowszy Express Ilustrowany.

Zarządców Lasu Łagiewnickiego denerwują liczne ślady kół na poszyciu, ale przede wszystkim chodzi im o bezpieczeństwo młodzieży. Rowerzyści próbowali się dogadać z Leśnictwem Miejskim, ale do porozumienia nie doszło. Leśniczowie nie chcieli ustąpić. Amatorzy ewolucji bagatelizują sprawę zostawiania śladów na ściółce.

Źródło: Express Ilustrowany (fr.)

 

Słowniczek

  • Hopka - naturalne ukształtowanie terenu, które pozwala na wybicie się i skok rowerem lub motocyklem.
  • Downhill - bieg zjazdowy


Zobacz też:

  • Rajd rowerowy: Puszcza dla rowerów: W akcji biorą udział rowerzyści z całego kraju oraz 10-osobowa grupa z Białorusi. W ramach rajdu promowane będą trzy trasy rowerowe do Białowieży, ...
  • Leśnicy walczą z rowerzystami: Pracownicy leśnictwa miejskiego w Łodzi są bezradni wobec rowerzystów, którzy w Lesie Łagiewnickim budują ziemne przeszkody, tzw. hopki i skaczą na nich.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa