Słonice już w krakowskim zoo


Słonice już w krakowskim zoo: artykuł nr 3939

2006-12-17 15:11:35 Zoologia

Do krakowskiego ogrodu zoologicznego przyjechały słonice Baby i Citty z hiszpańskiego ogrodu Terra Natura Park. Podróż TIR-em trwała aż 4 dni. Za jednego słonia Kraków zapłaci 17 tys. euro, drugiego Terra Natura przekaże na zasadach depozytu hodowlanego. Citta ma ok. 30 lat, urodziła się na wolności, trafiła do zoo w Hamburgu, a potem do Safari Gaenserndorf.

W hiszpańskim ogrodzie przebywała dwa lata. 45-letnia Baby także urodziła się na wolności, wiele lat mieszkała w zoo w Rzymie, a w Hiszpanii przebywała trzy lata. W lipcu w krakowskim zoo padła słonica Birma. Zwierzę prawdopodobnie miało kłopoty z krążeniem lub z sercem.

Źródło: RMF FM

 

Zobacz też:

  • Słonica Birma walczy o życie - W krakowskim ogrodzie zoologicznym jedyny słoń, a właściwie słonica Birma, walczy o życie. Lekarze opiekujący się zwierzęciem, określili jego stan jako ...
  • ZOO w Krakowie ma problem ze słoniami - Starania krakowskiego zoo o nowe zwierzę trwają już od lipca, kiedy padła słonica Birma. Wówczas pomoc w zdobyciu słonia zadeklarowali kandydaci na ...
  • Przyczyna śmierci krakowskiej słonicy Birmy - 40-letnia słonica indyjska Birma zasłabła w 21 lipca i wpadła do zbiornika z wodą, skąd wyciągali ją strażacy. Dzień później zwierzę już nie żyło.
  • Krakowskie zoo bez słonia - W krakowskim zoo padła słonica Birma. Zwierzę najprawdopodobniej miało kłopoty z krążeniem lub z sercem – tłumaczą jej opiekunowie.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii