113 zwierząt w 37-metrowym mieszkaniu


113 zwierząt w 37-metrowym mieszkaniu: artykuł nr 3961

2006-12-22 10:42:53 Zoologia

Hongkońska policja zatrzymała właścicielkę mieszkania, w którym na powierzchni 37 metrów kwadratowych znajdowało się 113 różnych zwierząt. 52-letnia miłośniczka zwierząt odpowie przed sądem za okrucieństwo wobec tak licznie zgromadzonych pupilów. W mieszkaniu znajdowało się 31 kotów, 10 psów, 13 ptaków, 32 chomiki, 26 żółwi i jeden królik. Policja, która była zmuszona do sforsowania drzwi wejściowych, została sprowadzona przez sąsiadów, skarżących się na przykry zapach wydobywający się z mieszkania.

Źródło: PAP

 

Zobacz też:

  • Słownik przyrodniczy: CITES - Convention International of Trade of Endangered Species - Międzynarodowa Konwencja o Handlu Gatunkami Zagrożonymi Wyginięciem, Konwencja Waszyngtońska.
  • Żółwie zaklejone w walizce - Choć od 14 lat w Polsce obowiązuje Konwencja Waszyngtońska – CITES, nielegalny handel 30 000 roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem kwitnie.
  • Teraz i Ty możesz pomóc w walce z przemytem zwierząt - Od 7 listopada na stronach internetowych WWF Polska znajduje się wykaz numerów służbowych policjantów-koordynatorów ds. przestępczości CITES.
  • Liczba hodowców węży i pająków stale rośnie - Warto podkreślić, że wszystkie egzotyczne zwierzęta są rejestrowane w CITES (ang. Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Flora and ...
  • Udaremniono przemyt szczęk rekina - Wszystkie przemycane okazy są chronione konwencją waszyngtońską CITES. Przez granicę mogą być przewiezione tylko na podstawie specjalnego zezwolenia, ...

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii