Bobry do odstrzału


Bobry do odstrzału: artykuł nr 3966

2006-12-22 11:16:22 Leśnictwo

170 bobrów będą mogli zabić lubuscy myśliwi. Wojewoda zgodził się na odstrzał, bo zwierzęta niszczą wały przeciwpowodziowe. W Lubuskiem jest aż 4,5 tys. bobrów i ciągle ich przybywa. Część zamieszkała w wałach przeciwpowodziowych, drążąc w nich nory i komory. A to osłabia wały, co przy wezbraniu wód może doprowadzić do ich przerwania - informuje "Gazeta Lubuska".

Dlatego lubuski zarząd melioracji poprosił o odstrzelenie 290 bobrów, zasiedlających wały przy dużych rzekach. Wojewoda zgodził się na zabicie 170. Będzie można do nich strzelać w gminach: Bogdaniec, Cybinka, Deszczno, Drezdenko, Górzyca, Santok, Skwierzyna, Słubice, Stare Kurowo i Witnica. Redukcyjnym odstrzałem zajmą się upoważnieni członkowie Polskiego Związku Łowieckiego.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

 

Zobacz też:

  • Kłopotliwe bobry na Podkarpaciu - Mieszkańcy wsi Chałupki Chotynieckie, w gminie Radymno (Podkarpacie) alarmują, że działalność bobrów na ich terenie może prowadzić do poważnych kłopotów.
  • Ekolodzy oszukują bobry, by wyrządzały mniej szkód - Lubuscy ekolodzy montują w kilku województwach w Polsce różnego typu urządzenia, które "oszukują" bobry. Dzięki nim zwierzęta te wyrządzą mniej szkód w ...
  • A bobry się śmieją - Bobry drwią z myśliwych i urzędników. Ostatni odstrzał 80 gryzoni skończył się kompletną klapą - udało się upolować tylko jednego.
  • Kończą się odłowy i przeprowadzki bobrów - Polski Związek Łowiecki w Suwałkach kończy odławianie bobrów w północno-wschodniej Polsce. Dotąd udało się odłowić 14 osobników - poinformował we wtorek PAP ...
  • Kończy się odławianie i przeprowadzki bobrów na Podlasiu - Polski Związek Łowiecki w Suwałkach kończy odławianie bobrów na terenie województwa podlaskiego. Zostaną one przesiedlone na tereny różnych parków ...
  • Wojewoda zezwolił na odstrzał bobrów - Wojewoda podkarpacki wydał decyzję zezwalającą na odstrzał 50 bobrów żyjących na terenie Gospodarstwa Rybackiego "Grądy" w Budzie Stanowskiej k.
  • Szkodliwa działalność podkarpackich bobrów - Podtopione uprawy i łąki, zatkane kanały i przepusty; prawie sto wniosków o odszkodowania. To efekt działalności bobrów na Podkarpaciu.
  • Z bobrem do urzędu - W ten sposób chcielibyśmy wyeliminować sytuacje, aby ktoś na jedno zezwolenie posiadał nawet kilka myszołowów czy bobrów. Bo takich przekłamań nie można ...

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa