Słonie w Polsce nie będą jadły choinek


Słonie w Polsce nie będą jadły choinek: artykuł nr 4057

2007-01-12 22:43:56 Zoologia

Na oryginalny pomysł wykorzystania wyrzucanych po świętach Bożego Narodzenia choinek wpadli Niemcy. Oddają drzewka do ogrodów zoologicznych jako karmę dla zwierząt. Jak się okazuje, to przepyszny obiad dla słoni, wielbłądów, jeleni czy owiec. Ta informacja szybko rozeszła się wśród łodzian - donosi Express Ilustrowany. Pisaliśmy o tym 6 stycznia: Uschnięte choinki. Wielu łodzian chciało oddać swoje choinki do zoo.

Pracownicy łódzkiego zoo nie przyjmują jednak choinek na paszę. Nie próbowano jeszcze nigdy karmić zwierząt w zoo drzewami iglastymi ze względu na znajdujące się w nich eteryczne żywice. W Polsce nie przeprowadzano też stosownych badań.

Źródło: Express Ilustrowany

Zobacz też:

  • Uschnięte choinki - Niemcy znaleźli nowatorski sposób na wykorzystanie wyschniętych choinek wyrzucanych z domów po świętach Bożego Narodzenia - oddają je do ogrodu zoologicznego jako karmę dla zwierząt.
  • Choinki na miejską kompostownię - Dla uniknięcia podrzucania drzewek w miejsca do tego nieprzeznaczone, Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie proponuje mieszkańcom oddawanie ich do miejskiej kompostowni.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii