Wystawa: Fotografia dzikiej przyrody


Wystawa: Fotografia dzikiej przyrody: artykuł nr 4075

2007-01-17 09:16:47 Ciekawostki

Olbrzymią popularnością cieszy się wystawa Fotografia dzikiej przyrody w Biurze Wystaw Artystycznych BWA w Bielsku-Białej. Galeria pęka w szwach. W ciągu 10 dni obejrzało ją ponad 3 tys. osób, z czego blisko 1,5 tys. 10 stycznia. Wśród wyeksponowanych tu dzieł znajduje się m.in. uhonorowany główną nagrodą w konkursie "Wildlife Photographer of the Year" fotogram Szweda Gorana Ehlme, który przedstawia morsy buszujące na dnie morza w okolicach Grenlandii.

"W ostatnią środę (10 stycznia-PAP) pobity został galeryjny rekord. Wystawę fotografii dzikiej przyrody odwiedziły 1491 osób. Podobna liczba widzów odwiedza galerię w ciągu miesiąca. Środy są dniem wolnego wstępu. Rekordem poprzednich edycji wystawy w 2005 roku było 1402 widzów” – powiedziała Barbara Swadźba z BWA.

Poinformowała, że z myślą o zwiedzających BWA wydłużyło godziny otwarcia galerii. Obecnie czynna jest każdego dnia od godziny 8.00. Wystawę można także zwiedzać w poniedziałki, gdy zwyczajowo BWA było zamknięte.

W historii galerii największą popularnością cieszyła się dotychczas ekspozycja prac Andy'ego Warhola. W 1997 roku zwiedziło ją ponad 7 tys. osób.

Wystawa „Fotografia dzikiej przyrody” została otwarta 6 stycznia. Zaprezentowano na niej 84 prace 77 autorów z 20 krajów. Fotografie wyselekcjonowano spośród około 18 tys. nadesłanych na konkurs "Wildlife Photographer of the Year". Wśród wyeksponowanych dzieł znajduje się m.in. uhonorowany główną nagrodą fotogram Szweda Gorana Ehlme, który przedstawia morsy buszujące na dnie morza w okolicach Grenlandii.

Ekspozycja będzie czynna do 4 lutego. Po prezentacji w Bielsku-Białej zobaczą ją mieszkańcy 11 innych polskich miast.

Konkurs i wystawa "Wildlife Photographer of the Year" są organizowane co roku przez "BBC Wildlife Magazine" i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Odbywają się od 1964 roku.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

 

Zobacz też:

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek