Przeciw rzezi fok!


Przeciw rzezi fok!: artykuł nr 409

2005-03-10 18:00:17 Ochrona środowiska

We wtorek 15 marca 2005 r. o godzinie 12.30 przed Ambasadą Kanady na ul. Pięknej 2/8 w Warszawie odbędzie się demonstracja przeciwko decyzji rządu kanadyjskiego o uśmierceniu 320 tysięcy fok.

Już za kilkanaście dni w Kanadzie rozpocznie się kolejna, doroczna rzeź maleńkich foczek. Kilkunastodniowe zwierzęta będą brutalnie zabijane na futra. 320 tysięcy kilkunastodniowych fok zgodnie z prawem będzie zastrzelonych lub zatłuczonych pałką.

Wiele z nich będzie jeszcze żyło podczas obdzierania ich z drogocennych (50 dolarów) futer. Polowanie na foki jest jednym z nielicznych mających miejsce na wiosnę, kiedy rodzą się młode...

15 marca zaprotestujemy przeciwko tej masakrze, urządzanej fokom przez rząd kanadyjski. W tym roku demonstracje odbędą się w wielu krajach. Tego samego dnia, 15 marca, ludzie w ponad 50 miastach na całym świecie przyjdą, tak jak my, pod ambasady i konsulaty kanadyjskie i wyrażą swój sprzeciw wobec tego barbarzyństwa. Prosimy, dołącz do międzynarodowego protestu, przyjdź i wyraź swoją obecnością potępienie dla tej masakry.

Źródło: empatia.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ochrony środowiska