Walentynkowe drzewko - prezent słodszy od czekoladek!


Walentynkowe drzewko - prezent słodszy od czekoladek!: artykuł nr 4135

2007-02-02 16:19:28 Ekologia

Walentynki tuż tuż, zakochanych mnóstwo, ale prezentów godnych swoich połówek-jabłuszek już niekoniecznie. Mały dylemat, czym sprawić przyjemność temu Jedynemu, tej Jedynej, żeby akuratnie prezent odzwierciedlał nasze uczucia. Wszak musi to być coś wyjątkowego, niebanalnego, z głębi duszy, prezent mądry – prezent którego nie wyrzucisz :)

Drzewko to najlepszy prezent, to wspomnienia na lata, jest oryginalne i niewątpliwie sprawi radość. Można wyryć serce na ławce, albo dobre wspomnienia w pamięci. To także Wasz cenny wkład w ochronę środowiska naturalnego, w którym żyjemy my i w którym przyjdzie żyć naszym dzieciom, wnukom.... Posadźmy Las Zakochanych!

walentynkiZachęcamy do obdarowania najbliższych oryginalnym i długowiecznym prezentem, jakim jest DRZEWKO. W ramach Projektu CZAS NA LAS można zadedykować drzewko ważnej dla siebie osobie. Każdy obdarowany otrzyma od Fundacji Aeris Futuro specjalną Dedykację, na której zostaną umieszczone życzenia. Ofiarodawca może skorzystać z przygotowanych przez nas wzorów graficznych lub przesłać nam własny projekt Dedykacji.

Dedykację przesyłamy na wskazany adres po przekazaniu przez Państwa darowizny na rzecz Fundacji, natomiast zdjęcie drzewka po jego zasadzeniu.

Walentynkowe drzewka zostaną posadzone w Zawoi, w okolicach Babiogórskiego Parku Narodowego. Gwarantujemy, że Wasze drzewka otoczone będą fachową opieką, bowiem na tych terenach współpracujemy z naszym sprawdzonym partnerem zalesieniowym - Zawojskim Stowarzyszeniem Właścicieli Lasów Prywatnych oraz z przedstawicielami Nadleśnictwa, Parku Narodowego, Powiatu i Gminy.

Aby sfinalizować Państwa udział w Projekcie CZAS NA LAS, prosimy o przesłanie zgłoszenia i danych niezbędnych do wypisania i wysłania Dedykacji na adres gmazgaj@aeris.eko.org.pl  (w tytule prosimy o wpisanie: Zadedykuj Drzewko) oraz dokonanie wpłaty darowizny w wysokości 35 zł za każde drzewko z dopiskiem "wpłata na rzecz działań ekologicznych Fundacji Aeris Futuro" na nasze konto bankowe:

92 1440 1127 0000 0000 0474 5396
Nordea Bank Polska, I oddział w Krakowie
FUNDACJA AERIS FUTURO
Ul. Ułanów 54/93
31-455 Kraków

Więcej informacji na stronie www.aeris.eko.org.pl  w zakładce „Projekt CZAS NA LAS”, a następnie „Zadedykuj Drzewko” lub poprzez link na głównej stronie „Sadzę drzewko...”.

Pozdrawiamy,
Fundacja Aeris Futuro

 

Pomysł sadzenia określonej ilości drzewek, która zneutralizuje wyemitowaną w wyniku transportu ilość dwutlenku węgla, narodził się na kursie "Challenge of Sustainable Development" ("Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju"), organizowanym przez Fundację Sendzimira realizowanym od 1999 roku. Inicjatorem i propagatorem idei jest Gisela Bosch, Dyrektor Zarządu Fundacji T. Sendzimira.

Drzewka sadzone są co roku w okolicach Zawoi przez Zawojskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych, a studenci każdej edycji kursu pomagają w pracach w prowadzonej przez Stowarzyszenie szkółce leśnej.

Projekt CZAS NA LAS oficjalnie ruszył od 1 października 2005r. dzięki wsparciu Fundacji Sendzimira.

więcej o Fundacji Aeris Futuro na stronie: www.aeris.eko.org.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii