Apel Polskiego Towarzystwa Leśnego do całego środowiska leśników


Apel Polskiego Towarzystwa Leśnego do całego środowiska leśników: artykuł nr 4323

2007-03-14 17:46:55 Leśnictwo

W dniach 5-7 września 2007 r. w Krakowie odbędzie się 107 Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego, połączony z jubileuszem powstania Towarzystwa. Dwie znaczące rocznice w historii naszego leśnictwa: 125-lecie powołania Galicyjskiego Towarzystwa Leśnego w 1882 r. we Lwowie, jednego z najstarszych leśnych towarzystw naukowych w świecie oraz 100-rocznica Ogólnego Zjazdu Polskich Leśników...

...który miał miejsce w 1907 r. w Krakowie, gdzie po raz pierwszy zebrali się leśnicy z trzech zaborów „w coraz silniejszym i powszechniejszym przekonaniu o zbliżaniu się końca niewoli i konieczności przygotowania się na zjednoczenie i niepodległość Ojczyzny”, gdzie radzili nad zadaniami i funkcjonowaniem leśnictwa w wolnym już kraju, mówili o wyzwaniach przyszłości – powodują, że chcemy uczcić te ważne wydarzenia, a obchody jubileuszu potraktować bardzo uroczyście, jako święto całego leśnictwa polskiego.

W programie zjazdu dziękczynna Msza Święta w Katedrze na Wawelu, uroczysta sesja naukowa „Wyzwania przyszłości polskiego leśnictwa” w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, liczne wycieczki po Krakowie i okolicach, wspólna kolacja, imprezy towarzyszące, bardzo bogaty zestaw materiałów i pamiątek dla uczestników spotkania, przygotowanych specjalnie na jubileusz.

Przewidujemy udział ponad 1000 osób, w tym najwyższe władze leśnictwa i nauk leśnych, licznych gości i delegacje zagraniczne.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej najważniejszej w 2007 r. uroczystości środowiska leśnego.

Przewodniczący Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Leśnego
Prof. dr hab. Andrzej Grzywacz

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa