Konkurs na hasło promujące korzystanie z toreb wielokrotnego użytku


Konkurs na hasło promujące korzystanie z toreb wielokrotnego użytku: artykuł nr 4709

2007-06-30 00:36:20 Ekologia

Każdy z nas codziennie robi zakupy. Ile osób zastanawia się nad wyborem torby, w którą pakuje zakupione produkty? Najczęściej sięgamy po najłatwiej dostępną, jednorazową torbę foliową. Nie myślimy o tym, jak długotrwałe szkody w środowisku naturalnym powodują tego typu odpady, które setki lat rozkładają się na polskich wysypiskach śmieci. Powinniśmy pamiętać o tym, że każdy z nas jako konsument, dokonując codziennych wyborów ma wpływ na stan naszego środowiska naturalnego.

Wybierając torbę wielokrotnego użytku zapobiegamy powstawaniu nadmiernej ilości odpadów.

Ministerstwo Środowiska przygotowuje kampanię informacyjną, która poświęcona będzie promowaniu, przyjaznych środowisku zachowań konsumenckich. Jednym z jej elementów będzie zachęcenie społeczeństwa do korzystania z toreb wielokrotnego użytku.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie na hasło promujące korzystanie z toreb wielokrotnego użytku. Trzy najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone wysokiej klasy plecakami trekkingowymi a zwycięskie hasło zostanie wykorzystane w kampanii.

Propozycje hasła proszę przesyłać do dnia 20 lipca br. na adres e-mail: deipzr@mos.gov.pl lub pocztą (Departament Edukacji i Promocji Zrównoważonego Rozwoju, Ministerstwo Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa) z dopiskiem KONKURS.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa www.mos.gov.pl

Ministerstwo Środowiska

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii