Nowy cykl programów o lasach w TVP1 otwiera odcinek o Puszczy Kozienickiej


Nowy cykl programów o lasach w TVP1 otwiera odcinek o Puszczy Kozienickiej: artykuł nr 48858

2010-07-01 14:03:50 Leśnictwo

Lasy Puszczy Kozienickiej otwierają cykl programów pt.: "Las bliżej nas? emitowany w TVP1. Program zrealizowany we współpracy z PGL Lasy Państwowe przedstawia nasze najpiękniejsze drzewostany i zachęca do wędrówek wakacyjnych leśnymi szlakami.

Od 3 lipca do 4 września 2010 r. w każdą sobotę o godzinie 8:18 w telewizyjnej Jedynce (TVP1) można oglądać program "Las bliżej nas". Każdy z 15-minutowych odcinków prowadzi Jerzy Petersburski junior, znany pianista, kompozytor i prezenter telewizyjny.

Cykl "Las bliżej nas", ze względu na okres emisji (sezon wakacyjny) oraz porę nadawania (sobotni poranek, gdy wiele rodzin podejmuje decyzję o tym, jak i gdzie spędzić weekend) ma na celu promowanie leśnej turystyki i wszelkich form aktywnego wypoczynku w lesie, łącząc to z elementami edukacji oraz przybliżając szerokiej publiczności specyfikę pracy leśników i prezentując ich dokonania w zakresie bezpiecznego i wygodnego udostępniania lasów dla turystów.

Realizująca program ekipa wraz z prowadzącym zaprosi widzów do bliższego poznania 10 wybranych miejsc na leśnej mapie Polski. W pierwszym odcinku - 3 lipca ? zapraszamy do Puszczy Kozienickiej. Widzowie poznają m.in. barwną historię puszczy, związane z nią ciekawostki i anegdoty, uroki rezerwatu "Królewskie Źródła", miejsca, które warto w puszczy odwiedzić, bogatą faunę i florę. Nie zabraknie informacji o przygotowanych przez leśników atrakcjach turystycznych oraz udogodnieniach (ścieżki rowerowe, edukacyjne, ścieżki dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, tarasy widokowe i ośrodki dydaktyczne).

Po telewizyjnej premierze każdy z odcinków będzie można również obejrzeć na stronach internetowych Lasów Państwowych.

Mariusz Turczyk
Rzecznik prasowy RDLP w Radomiu

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa