XVIII edycja Międzynarodowej Wystawy: Zieleń to życie


XVIII edycja Międzynarodowej Wystawy: Zieleń to życie: artykuł nr 48895

2010-08-24 22:57:06 Ciekawostki

Symfonia kolorów tak brzmi hasło tegorocznej Wystawy Zieleń to życie, która odbędzie się w dniach od 27 do 29 sierpnia w Warszawie w Centrum EXPO XXI. W tym roku już po raz osiemnasty za sprawą targów stolica Polski stanie się centrum zielonego biznesu.

Warszawskie targi na stałe wpisały się w kalendarium europejskich wydarzeń, od kilkunastu lat przyciągając zwiedzających z całej Europy. Wystawa Zieleń to życie skierowana jest do projektantów, wykonawców usług ogrodniczych, handlowców, właścicieli centrów ogrodniczych i hurtowni, producentów - szkółkarzy, ogrodników
i dostawców środków produkcji.

Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni spodziewają się w tym roku 302 wystawców, w tym 167 producentów roślin z Polski i zagranicy. Oprócz wystawców z Polski Wystawę odwiedzą reprezentanci z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch.

W piątek tj. 27 sierpnia  o godzinie 12:00 wystawę rozpocznie pokaz florystyczny - Symfonia kolorów w wykonaniu dr Ewy Skutnik i dr Julity Rabiza-Świder z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie. Pierwszy dzień zakończy pokaz kształto-wania bonsai przygotowany przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Miło-śników Sztuki Bonsai Tanuki. W programie następnego dnia znajdują się prezentacje i wykłady: Żyjmy zdrowo i zielono - akcja Zielono wkoło, Jak dobrze zrobić zakupy w Centrum Ogrodniczym oraz TARAS: zieleń w salonie - salon w zieleni. Ostatniego dnia uczestnicy będą mogli posłuchać wystąpień: Oczko wodne w ogro-dzie, Niezawodne rozwiązania, ciekawe pomysły, nowoczesny sprzęt oraz Przyci-nanie i formowanie roślin ogrodowych.

O renomie targów świadczy ogromne zainteresowanie publiczności nie tylko z Polski, która od wielu lat odwiedza Wystawę aby obejrzeć innowacyjne przykłady aranżacji ogrodów, zobaczyć inspirujące dekoracje i zapoznać się z nowościami. To doskonała okazja uzyskać informacje od ekspertów, którzy o ogrodach wiedzą pra-wie wszystko oraz poznać oferty wystawców z wielu części Europy - mówi Katarzyna Zielińska przedstawiciel Marma Polskie Folie, jednego z uczestników Wystawy.

Patronat honorowy nad Wystawą Zieleń to życie pełni: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Rektor SGGW - prof. dr hab. Alojzy Szymański.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek