Zbiórka opakowań szklanych. Sadzonki roślin doniczkowych za szkło


Zbiórka opakowań szklanych. Sadzonki roślin doniczkowych za szkło: artykuł nr 48922

2010-09-16 23:33:07 Ekologia

Już w najbliższą sobotę i niedzielę, 18 i 19 września, w wybranych sklepach sieci handlowej Biedronka, odbędzie się zbiórka opakowań szklanych. W zamian za dostarczenie dziesięciu opakowań, klienci otrzymają sadzonkę rośliny doniczkowej. Celem wspólnej akcji pn. Pielęgnujemy EKOzwyczaje firm Carlsberg Polska i Biedronka jest budowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród konsumentów w obszarze segregacji opakowań szklanych i recyklingu. Patronat nad akcją objęły Organizacja Odzysku - KOBA oraz Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

W najbliższy weekend klienci sieci Biedronka, będą mogli wziąć udział w akcji ekologicznej - "Pielęgnujemy EKOzwyczaje", zorganizowanej przez Biedronkę i Carlsberg Polska. Każdy, kto ma w domu opakowania takie jak butelki po piwie czy słoiki, może je przynieść do sklepów Biedronka objętych akcją. Akcja odbędzie się w Krakowie, Szczecinie, Warszawie, Płocku, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Gdańsku, Poznaniu, Oleśnicy i Legionowie w godzinach od 10.00 do 18.00.

W specjalnie oznakowanym miejscu na parkingu sklepów będą wydawane sadzonki roślin doniczkowych. W zamian za dziesięć opakowań szklanych, klient otrzyma jedną roślinkę domową.
Na miejscu akcji, klienci będą zachęcani do wypełnienia ankiety proekologicznej, które zostaną przeanalizowane przez wykładowców Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
"Troska o środowisko naturalne to jeden z filarów filozofii działania Biedronki. Wdrażamy go w praktyce w naszych sklepach, m.in. stosując system segregacji odpadów i stawiając na oszczędność. Kładziemy również wielki nacisk na promocję postaw przyjaznych środowisku wśród naszych pracowników i klientów. Stąd udział Biedronki w takich akcjach, jak Dzień Ziemi czy niniejszy projekt realizowany wspólnie z Carlsberg Polska. Takich działań nigdy nie za dużo!"- Dagmara Łakoma, Starszy Specjalista ds. Ochrony Środowiska Jeronimo Martins Dystrybucja.

"Rozwijana od wielu lat polityka ekologiczna jest jednym z najważniejszych filarów działalności Carlsberg Polska. Aby minimalizować wpływ naszych browarów i biur na otoczenie, poczyniliśmy wiele inwestycji proekologicznych, prowadzimy również edukacyjny program Zielone Biuro wśród naszych pracowników. Jednocześnie czujemy powinność edukowania naszego konsumenta, wyjaśniania, co należy uczynić z butelką po wypiciu trunku. Jedynym sprawdzonym sposobem na zmniejszenie problemów ekologicznych związanych z opakowaniami szklanymi jest ich recykling, który oszczędza zużycie energii i zapobiega gromadzeniu odpadów" - mówi Adam Pawełas, Menedżer ds. Środowiska w Carlsberg Polska.

"To bardzo słuszna inicjatywa, dlatego w pełni ją popierając, objęliśmy nad nią patronat. Jestem przekonany, że połączenie sił obu firm przy organizacji ekologicznej akcji edukacyjnej, zwiększy dotarcie do konsumentów z prośrodowiskowym apelem o segregację odpadów w naszych domach. Tego rodzaju akcje są potrzebne, by w szczególny sposób uczulić konsumentów na odpowiedzialne postępowanie z opakowaniami szklanymi."- mówi Zbigniew Skowronek, Dyrektor ds. Handlowych w KOBA, Organizacji Odzysku S.A.

Organizacja Odzysku KOBA zapewni profesjonalny, proekologiczny recykling szkła, zebranego podczas ogólnopolskiej akcji "Pielęgnujemy EKOzwyczaje".

Komunikacja akcji "Pielęgnujemy EKOzwyczaje" odbywa się na poziomie sklepów Biedronka objętych promocją poprzez plakaty i ulotki. Rewers ulotki zawiera treści edukacyjne, przedstawiając korzyści dla środowiska naturalnego z segregacji odpadów szklanych. Wskazuje jednocześnie prawidłowy sposób segregowania w domach i na osiedlach mieszkaniowych.

Akcją ekologiczną zostały objęte poniższe sklepy sieci handlowej Biedronka:

 • Poznań    ul. Bukowska 121/123   
 • Poznań    ul. Piątkowska 78
 • Szczecin    ul. Janickiego 24
 • Kraków    ul. Powstańców 3
 • Legionowo    ul. Sowińskiego 2
 • Warszawa     ul. Warszawska 42
 • Warszawa     ul. Światowida 53e
 • Łódź    ul. Aleksandrowska 58
 • Lublin    ul. Magnoliowa 1
 • Gdańsk     ul. Zeusa 1a
 • Płock    ul. Gwardii Ludowej 244
 • Gdańsk     ul. Warszawska 59
 • Wrocław    ul. Kiełczowska 70
 • Wrocław    Armii Krajowej 39
 • Oleśnica    ul. Wojska Polskiego 32

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii