Światowy Dzień Zwierząt we Wrocławiu


Światowy Dzień Zwierząt we Wrocławiu: artykuł nr 48941

2010-10-01 01:39:42 Zoologia

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, na wrocławskim Rynku, odbędzie się impreza dla mieszkańców Wrocławia, a przede wszystkim dla zwierząt, które obchodzą swoje święto. Czego można się spodziewać po tej akcji?

Imprezę organizuje wrocławskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami pod patronatem honorowym ZOO Wrocław oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Ma ona na celu przede wszystkim uświadomienie mieszkańcom Wrocławia problemu bezdomności oraz znęcania się nad zwierzętami.

Podczas imprezy organizowane będą konkursy plastyczne z nagrodami dla najmłodszych. Przy naszym stoisku będzie czekał również behawiorysta oraz technik weterynarii, którzy bezpłatnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!

Akcja odbędzie się 3 października w godzinach od 13:00 - 18:00. To wspaniała okazja, aby z całą rodzina oraz przyjaciółmi spędzić ten czas i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji w zakresie zachowania zwierząt ich dobrostanu oraz dobrego traktowania. Podczas akcji, na nowy dom będzie czekało wiele bezdomnych zwierząt. Okaż im swoje serce! Przyjdź w ten dzień na Rynek i wspólnie zmieńmy los zwierząt!

___________________________________
Dnia 3 października w godz. 11.00-15.00 odbędzie się  w ZOO Dzień Zwierząt. Chcielibyśmy zwrócić uwagę zwiedzających na właściwe traktowanie zarówno swoich podopiecznych jak i bezdomnych i dzikich zwierząt. Kanwą akcji mają być spotkania z organizacjami działającymi na rzecz zwierząt.

Na zwiedzających czekają pracownicy Izby Celnej, z którymi będzie można porozmawiać o ich pracy
i nielegalnych przemytach zwierząt, psycholog zwierzęcy: pani Barbara Borzymowska z Centrum Przyjaznych Relacji "Ludzie - Zwierzęta", z którą będzie można porozmawiać o swoich pupilach.

Partnerem naszej akcji jest również Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami  oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Jeśli kochasz zwierzęta i chcesz im pomóc, możesz przynieść do ZOO karmę, koce, materiały do wyścielenia legowiska.

Dla dzieci przygotowaliśmy konkursy, krzyżówki, zabawy i kolorowanki przy stoiskach Miejskiej Biblioteki Publicznej, zajęcia z trenerami z organizacji Socatots, którzy zapraszają na malowanie twarzy, konkursy plastyczne, lepienie z masy plastycznej oraz zabawy i konkursy ruchowe z wykorzystaniem piłki nożnej.
 
Niewątpliwą atrakcją dnia będą chrzciny naszego hipopotama karłowatego, które będa miały miejsce o godz. 11.00 przy wybiegu hipopotamów. Na chrzciny zapraszamy Matką Chrzestną i wszystkich sympatyków naszego słodkiego hipopotamka.Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii