Konkurs: Klimatyczna Katastrofa


Konkurs: Klimatyczna Katastrofa: artykuł nr 48954

2010-09-18 01:19:39 Ekologia

Zmiana klimatyczna różni się od wszelkich innych problemów, przed jakimi stajemy dziś jako ludzkość. Jeśli nic nie zrobimy, konsekwencje dla życia ludzkiego na Ziemi będą katastrofalne.

Klimatyczna katastrofaAnthony Giddens
Klimatyczna katastrofa

(The Politics of Climate Change)
Przełożyła z angielskiego Małgorzata Głowacka-Grajper
Wydanie I
Prószyński i S-ka
oprawa miękka, 272 s., cena det. 42,00 zł, ISBN 978-83-7648-470-9

Polityczne działania i interwencje na poziomach lokalnych, krajowych i międzynarodowych będą miały decydujący wpływ na to, czy będziemy mogli ograniczyć globalne ocieplenie, a także jak zaadaptujemy się do tego, co już się wydarzyło. Giddens twierdzi, że obecnie nie mamy systemowej polityki dotyczącej zmiany klimatycznej. Polityka prowadzona tak jak zwykle nie pozwoli nam poradzić sobie z problemami, przed którymi stajemy, a recepty przedstawiane przez tych, którzy obecnie najczęściej rzucają wyzwanie konwencjonalnej polityce ? ruch ekologiczny ? są już u źródła skażone. Giddens wprowadza szereg nowych koncepcji i propozycji, by zapełnić tę lukę i analizuje dogłębnie związki między zmianą klimatyczną a bezpieczeństwem energetycznym.

Anthony Giddens to wybitny brytyjski socjolog, jeden z klasyków współczesnej myśli społecznej, twórca m.in. teorii strukturacji i ?trzeciej drogi?. Były rektor London School of Economics, członek King?s College w Cambridge i członek Izby Lordów, doradca premiera Tony?ego Blaira. Autor ponad trzydziestu książek dotyczących szerokiego spektrum problematyki społecznej.

SPIS TREŚCI
1.Zmiana klimatyczna, ryzyko i zagrożenie.
2.Czy zasoby się wyczerpują, a nas czeka kryzys?
3.Zieloni i ich następcy.
4.Przebyta droga.
5.Powrót do planowania?
6.Technologie i podatki.
7.Polityka adaptacji.
8.Negocjacje międzynarodowe, Unia Europejska i rynek handlu kwotami emisyjnymi.
9.Geopolityka zmiany klimatycznej.Konkurs

Wydawnictwo Prószyński i S-ka ufundowało dla naszych czytelników 1 egzemplarz książki "Klimatyczna Katastrofa"

Aby wziąć udział w konkursie należy na adres konkurs@biolog.pl wysłać mail z dopiskiem/tytułem "Klimatyczna Katastrofa" + imię, nazwisko i miejscowość w treści maila). Na maile czekamy do 22.10.2010).


Regulamin Konkursu "Klimatyczna katastrofa" 
1. Organizatorem konkursu "Klimatyczna katastrofa" jest Wydawnictwo BIOAREA, wydawca dziennika BIOLOG. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Prószyński i S-ka.
2. Konkurs trwa do 22 października 2010.
3. Osoby niepełnoletnie uczestniczące w konkursie "Klimatyczna katastrofa" mogą otrzymać nagrody wyłącznie za pisemną zgodą ich opiekunówprawnych
4. Uczestnik konkursu "Klimatyczna katastrofa" wysyła zgłoszenie na adres mailowy podany przez organizatora konkursu.
5. Książka przypadnie tym uczestnikom, którzy zostaną wyłonieni w finale i udzielą poprawnej odpowiedzi na proste konkursowe pytanie wiedzowe, zadane przez organizatora.
6. Nagrody w konkursie "Klimatyczna katastrofa" nie podlegają zamianie na równowartość pieniężną.
7. Nagrody w konkursie "Klimatyczna katastrofa" zostaną wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej tylko na adresy w Polsce.
8. Udział w konkursie "Klimatyczna katastrofa" jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu bez powiadomienia uczestników.


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii