Piknik Naukowy w Skokach


Piknik Naukowy w Skokach: artykuł nr 48961

2010-10-16 01:52:31 Ciekawostki

Pokazy nieba, popularnonaukowe prelekcje, wystawa fotografii i przedstawienie szkolnego teatru - to niektóre z atrakcji Pikniku Naukowego w Skokach (Wielkopolska). Druga edycja imprezy odbędzie się 16 października.

Organizatorem Pikniku jest m.in. Kółko Astronomiczne "Antares" działające przy Gimnazjum numer 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. To jego członkowie wraz z opiekunką, nauczycielką geografii Małgorzatą Dudek w zeszłym roku - podczas obchodów Międzynarodowego Roku Astronomii - przygotowali szczególnie astronomiczny program imprezy. W tym roku piknik ma mieć bardziej interdyscyplinarny charakter, a jego hasłem będzie "Nauka kluczem do przyszłości".
W programie przewidziano m.in. przedstawienie szkolnego koła teatralnego, wystawę prac uczniów "Sławni badacze, odkrywcy i wynalazcy" oraz wystawę fotografii "Krajobrazy Spitsbergenu".

Podczas spotkania odbędą się również prelekcje i pokazy - o badaniach Arktyki i problemie zanieczyszczenia tego obszaru opowie badacz polarny z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Bartłomiej Luks, a doświadczenia biologiczne wykona pracownik Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Małgorzata Kalak.

Uczestnicy Pikniku będą mogli wziąć udział również w doświadczeniach fizycznych i chemicznych przygotowanych przez młodzież gimnazjalną. Na zakończenie, jeśli warunki atmosferyczne okażą się sprzyjające, odbędzie się pokaz nieba.

Piknik rozpocznie się o godz. 15.00 w siedzibie Gimnazjum, przy ul. Rogozińskiej 1 w Skokach. Impreza odbywa się pod patronatem portalu Astronomia.pl.

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek