Konkurs: 10 pytań, na które nauka nie znalazła jeszcze odpowiedzi


Konkurs: 10 pytań, na które nauka nie znalazła jeszcze odpowiedzi: artykuł nr 49051

2011-02-24 19:08:39 Ciekawostki

Zapraszamy do udziału w konkursie 10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi. Nagrodami są ufundowane przez Wydawnictwo Literackie książki "10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi". Do rozdania mamy 3 egzemplarze tej książki.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie,
wyślij SMS pod numer 70068 o treści TC.BIOLOG.KONKURS

Każdy kolejny wysłany SMS zwiększa szanse na wygraną. Książka przypadnie tym uczestnikom, którzy zostaną wyłonieni w finale i udzielą poprawnej odpowiedzi na proste konkursowe pytanie wiedzowe, zadane przez organizatora.

Konkurs trwa od 24.02.2011 do 11.03.2011r.
Koszt SMS 0,62zł (0,50zł+VAT). Usługę Premium SMS obsługuje Dotpay (Regulamin Usług i Serwisów SMS, Reklamacje).

Książki ufundowało Wydawnictwo Literackie Sp. z o.o.


DLA CIEKAWSKICH I DOCIEKLIWYCH.

CZY ZWIERZĘTA MAJĄ ŚWIADOMOŚĆ? W JAKI SPOSÓB FUNKCJONUJE CZAS? CZY ISTNIEJĄ ZJAWISKA PARANORMALNE? CZY MOŻEMY ŻYĆ WIECZNIE? CO POCZNIEMY Z GŁUPIMI? CZYM JEST CIEMNA ENERGIA W KOSMOSIE? CZY WSZECHŚWIAT ŻYJE? CZY JESTEŚ TĄ SAMĄ OSOBĄ, CO MINUTĘ TEMU? DLACZEGO JESTEŚMY TACY GRUBI I CZY NAPRAWDĘ MA TO JAKIEŚ ZNACZENIE? CZY ZJAWISKA PARANORMALNE TO BZDURY? CZYM W RZECZYWISTOŚCI JEST RZECZYWISTOŚĆ?

OTO 10 PROSTYCH PYTAŃ, NA KTÓRE NIE MA PROSTYCH ODPOWIEDZI.

Jakże się teraz śmiejemy z tych naiwnych obywateli wiktoriańskiej Anglii. Wydawało się im, że wiedzą już wszystko. Wszechświat był dla nich małym i uporządkowanym miejscem, składającym się z kilku milionów gwiazd. Planety wisiały grzecznie na newtonowskich sznurkach, a mechanizm całego kosmosu tykał miarowo jak szwajcarski zegarek. Co do życia na Ziemi, wiedziano, że zaczęło się ono w małym ciepłym stawku, a kierunek ewolucji został odkryty przez niejakiego pana Darwina. Wszystko składało się z atomów, a każdy z nich z około stu różnych rodzajów atomów, zachowujących się jak miniaturowe wersje planet: malutkie, posłuszne kule bilardowe. Nauka osiągała swoje granice ? trzeba było jedynie postawić kropkę nad i. Dotarliśmy niemalże na Szczyt Wiedzy Absolutnej. Szczyt ten okazał się jednak ułudą. Seria genialnych i niepokojących odkryć z początku XX wieku wprowadziła w naukę tyle zamieszania, że trzeba było w zasadzie odrzucić wszystko to, co przyjmowaliśmy za pewnik ? i zacząć od nowa. (?) Jest mnóstwo rzeczy, których nie wiemy. W tej książce omówione zostało zaledwie dziesięć z nich, jednak istnieją setki innych, podobnie problematycznych pytań. Zadaniem nauki jest odnalezienie na nie odpowiedzi ? i nie ma wątpliwości, że tak właśnie się stanie. Jedynym problemem jest to, że po odnalezieniu odpowiedzi na wszystkie te pytania nasz szczyt wiedzy niewątpliwie będzie równie fałszywy, jak ten, na którym niegdyś stał lord Kelvin. Szczyty niewiedzy będą zaś równie wysokie i odległe jak wtedy, kiedy przypuszczaliśmy, że koniec wspinaczki jest już tuż, tuż.

Michael Hanlon
10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi.
Przewodnik po naukowym buszu.
przeł. Jakub Góralczyk
premiera: 24.02.2011


Regulamin Konkursu "10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi"

1. Organizatorem konkursu "10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi" jest dziennik BIOLOG. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Literackie Sp. z o.o
2. Konkurs trwa od 24.02.2011 do 11.03.2011r.
3. Osoby niepełnoletnie uczestniczące w konkursie "10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi" mogą otrzymać nagrody wyłącznie za pisemną zgodą ich opiekunów prawnych
4. Uczestnik konkursu "10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi" zgłasza udział w konkursie "10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi" przesyłając SMS na nr podany przez organizatora konkursu.
5. Książka przypadnie tym uczestnikom, którzy zostaną wyłonieni w finale i udzielą poprawnej odpowiedzi na proste konkursowe pytanie wiedzowe, zadane przez organizatora.
6. Nagrody w konkursie "10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi" nie podlegają zamianie na równowartość pieniężną.
7. Nagrody w konkursie "10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi" zostaną wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej tylko na adresy w Polsce.
8. Udział w konkursie "10 pytań, na które nauka nie znalazła (jeszcze) odpowiedzi" jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu bez powiadomienia uczestników.


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek