Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE


Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE: artykuł nr 4937

2007-08-24 20:00:35 Botanika

ZACZAROWANY OGRÓD" to hasło przewodnie XV edycji Międzynarodowej Wystawy "ZIELEŃ TO ŻYCIE", która odbędzie się w dniach 24 - 26 sierpnia 2007 r. w Warszawie w Centrum EXPO XXI , przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Ponad 230 wystawców z 10 krajów - Polski,Austrii,Belgii, Francji, Holandii, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier, Włoch, a także Bangladeszu spotka się po raz kolejny na największych w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej targach roślin i ogrodów, by zaprezentować wszystko, co najważniejsze i najciekawsze w branży.

Tylko na trzy dni nowoczesne wnętrza Centrum EXPO XXI wypełnią się tysiącami odmian drzew i krzewów, kwiatów i ogrodowych dekoracji. W specjalnie zaprojektowanych na wystawę kompozycjach pokazane zostaną rośliny z czołowych polskich i europejskich firm szkółkarskich. Zobaczyć będzie można rośliny do małych ogrodów, dużych rezydencji i miejskich parków. Będą kilkumetrowe drzewa, rośliny formowane w dziwne kształty, obsypane kwiatami krzewy i pnącza, wrzosy, ozdobne trawy, kwiaty. Ponadto prezentowany będzie sprzęt do urządzania i pielęgnacji ogrodu, dekoracje ogrodowe i wydawnictwa poświęcone tematyce ogrodowej, a także maszyny, narzędzia, akcesoria i usługi niezbędne do produkcji szkółkarskiej. Wystawa ,,Zieleń to życie" to najważniejsze spotkanie w ,,zielonej branży". Do Centrum EXPO zjadą specjaliści z całej Europy - producenci roślin, sprzętu do produkcji roślinnej i pielęgnacji terenów zieleni, handlowcy, projektanci i inwestorzy.

Specjalnie na potrzeby Wystawy na powierzchni ok. 500 m 2 powstanie Ogród Pokazowy. Jego trzon stanowić będzie kompozycja form wiklinowych z meandrującą pośród roślin ścieżką. Wiklina - tworzywo bardzo powszechne tu przybierze formy wielkoskalowe, by poprzez kontrast faktur wydobyć piękno zastosowanych roślin. Ogród zaprojektowali i wykonają specjaliści z Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Terenów Zieleni i Architektów Krajobrazu.

Podczas licznych pokazów ogrodniczych i florystycznych zwiedzający będą mieli okazję poznać rzadko spotykane gatunki roślin, zdobyć wiedzę na temat uprawy roślin i tworzenia z nich dekoracji. Większość pokazów nawiązywać będzie do hasła wystawy ,,Zaczarowany ogród" - zaprezentowane zostaną kompozycje florystyczne z niespodzianką oraz rośliny ozdobne, kryjące różne tajemnice. Innym ciekawym elementem imprezy będzie wystawa ponad siedemdziesięciu rodzajów unikatowych drzewek bonsai połączona z pokazami ich kształtowania z udziałem mistrzów z Polski, Słowacji i Niemiec.

Na kiermaszu ogrodniczym zwiedzający będą mogli nabyć ciekawe rośliny z szerokiej oferty wystawców po przystępnej cenie. Dla dzieci organizatorzy przygotowali program zabaw dla "małych ogrodników", na który składa się sadzenie roślin oraz zabawy i konkursy plastyczne.

Organizatorzy zadbali o program dla fachowców. Wystawie będzie towarzyszyć ogólnopolska konferencja poświęcona zieleni miejskiej, zatytułowana "Zielone miasto - nieodkryte możliwości" i seminarium dla centrów ogrodniczych prowadzone przez specjalistę z Wielkiej Brytanii.

Lokalizacja Wystawy "Zieleń to życie"
teren Centrum EXPO XXI
Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki