Sprzątanie świata - Polska 2007 :: konferencja prasowa 5 września 2007


Sprzątanie świata - Polska 2007 :: konferencja prasowa 5 września 2007: artykuł nr 4973

2007-09-05 20:18:33 Ekologia

5 września odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kolejną 14 edycję kampanii "Sprzątanie Świata - Polska". W siedzibie Fundacji zebrali się dziennikarze - przedstawiciele piętnastu redakcji oraz zaproszeni goście: Andrzej Pągowski - autor tegorocznego plakatu oraz dr. Grzegorz Rytko - dyrektor Fundacji PlasticsEurope Polska.

Na konferencji miała miejsce min. premiera plakatu oraz przedstawione zostały głowne założenia tegorocznej kampanii - więcej na ten temat w materiałach prasowych.

Pobierz:

Tegoroczna kampania „Sprzątanie świata – Polska” zachęca do oszczędzania – surowców naturalnych, energii, materiałów. W konsekwencji – także pieniędzy każdego z nas. Zwracamy również uwagę na wyłączanie – niepotrzebnie działających żarówek, urządzeń, trybów czuwania... Zachęcamy też do odzyskiwania – selektywnej zbiórki odpadów, mądrego wykorzystania np. drugiej strony kartki papieru, ale i do używania produktów z recyklingu, np. papieru toaletowego lub papierowych ręczników, czy do kupowania „zielonej energii”. W ten sposób zwracamy uwagę na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i na to, co każdy z nas może zrobić w swoim domu, aby środowisku było lżej. Bo warto, aby każdy świecił przykładem jak być na co dzień przyjaznym dla środowiska.

Zachęcamy także do dbania o nasze wspólne dobro – lasy - i współpracę z leśnikami przy znajdowaniu i uprzątaniu dzikich wysypisk.

 

Sprzątanie świata – Polska 2007 - działania zaplanowane przez Fundację Nasza Ziemia:

5 września, środa
- konferencja prasowa;

7 września, piątek
- kajakowe sprzątanie Baryczy i sadzenie dębu;

12 września, środa
- konferencja prasowa, biuro FNZ

13 września, czwartek
- uroczysty start „Sprzątania świata – Polska 2007”, Toruń. Więcej szczegółów

14 września, piątek
- sprzątanie na Targówku: (w planie sprzątanie ze Szkołą Podstawową nr 58, ul. Mieszka I 7, i zbiórka makulatury);
- rozpoczęcie warsztatów edukacyjnych w centrach recyklingu puszek aluminiowych Koba Organizacja Odzysku SA

15 września, sobota
- sprzątanie brzegów Wisły z Ambasadorami

16 września
- Finał „Sprzątania świata – Polska 2007”, połączony z „Wielkim Grzybobraniem”w gminie Długosiodło (k. Wyszkowa), organizowany wspólnie z Lasami Państwowymi. W programie m.in. konkurs zbierania grzybów przez reprezentację aktorów, dziennikarzy, samorządowców i mieszkańców gminy.

21 września
- sprzątanie i sadzenie drzew w Koniecpolu.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii