Badacze poszukują genów odpowiedzialnych za choroby psychiczne


Badacze poszukują genów odpowiedzialnych za choroby psychiczne: artykuł nr 49962

2013-05-06 20:51:00 Medycyna

O takich badaniach opowie 10 maja prof. Joanna Hauser na spotkaniu w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

 Prof. Joanna Hauser z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu będzie gościem spotkania „Wyzwania humanistyki XXI wieku” w SWPS i opowie o najnowszych badaniach genetycznych w psychiatrii. Badaczka przybliży słuchaczom, jakie choroby psychiczne można odczytać z badań DNA i jakie geny mogą się do chorób umysłowych przyczyniać. Prof. Hauser opowie też, jak do badań pacjentów psychiatrii odnoszą się ich rodziny i pracownicy służby zdrowia.

 

Prof. Joanna Hauser jest pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalistką w dziedzinie genetyki w psychiatrii. Naukowo zajmuje się badaniem predyspozycji genetycznych do takich chorób jak schizofrenia, depresja, anoreksja.

 

Cykl „Wyzwania humanistyki XXI wieku” jest skierowany do wszystkich chętnych, m.in. psychologów klinicznych, lekarzy, psychiatrów, studentów oraz doktorantów. Spotkanie zostało zorganizowane przez Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie SWPS. Wstęp na wykład jest wolny.

 

Spotkanie odbędzie się w piątek, 10 maja o godz. 17.30 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny