Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA


Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA: artykuł nr 5095

2007-10-10 18:24:55 Ciekawostki

W dniach 7-9 listopada 2007r. w holu Auditorium Maximum przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie odbędą się Targi Książki Akademickiej i Naukowej „ACADEMIA 2007”, których inicjatorem są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Celem targów, w których weźmie udział 50 wystawców z całej Polski, jest zaprezentowanie bogatej oferty wydawniczej z niemal każdej dziedziny naukowej – nauk ścisłych, przyrodniczych oraz humanistycznych. W tym roku w holu Auditorium Maximum stanie 40 stoisk. Ze względu na ogromne zainteresowanie wydawców udziałem w tegorocznej edycji targów, w przyszłym roku planowane jest ich przeniesienie na teren Biblioteki Uniwersyteckiej, co umożliwi znaczne rozszerzenie oferty i zwiększenie liczby stoisk.

Termin oraz miejsce targów nie są przypadkowe. Komitet organizacyjny targów liczy na duży udział w nich nie tylko studentów i pracowników UW oraz Akademii Sztuk Pięknych, której budynki znajdują się w pobliżu Uniwersytetu Warszawskiego, ale także wszystkich innych uczelni warszawskich. Czas targów wiąże się z początkiem roku akademickiego. „Jest to termin, w którym tradycyjnie odbywały się w Auli Politechniki Warszawskiej Targi Atena, a jak wiadomo, w tym roku już ich w tym terminie nie będzie. Jest to okres, w którym studenci, szczególnie pierwszego roku, dokonują zakupów po uzyskaniu informacji od swoich wykładowców”- informuje Ryszard Burek, dyrektor WUW.

Prezentacji książek towarzyszyć będą spotkania promocyjne i autorskie. Ponadto w trakcie targów przyznane zostaną nagrody w trzech kategoriach: najlepszy podręcznik, najlepsza książka naukowa oraz najpiękniejsza (czyli najefektowniej wydana) książka akademicka. Nominacje do nagród zostaną ogłoszone podczas konferencji prasowej 16 października. Wyboru dokona niezależne jury złożone z przedstawicieli uczelni warszawskich, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Przewidziano też nagrodę dziennikarzy.

Patronat honorowy nad targami sprawują rektorzy warszawskich uczelni, Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Sekcja Wydawców Akademickich i Naukowych Polskiej Izby Książki oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Anna Korzekwa

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek