Prof. Bogusław Buszewski dołączył do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich


Prof. Bogusław Buszewski dołączył do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich: artykuł nr 5217

2007-11-26 22:48:08 Ekologia

Prof. Bogusław Buszewski dołączył do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich. Celem Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, który powstał z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej, jest pozyskiwanie dla Polski międzynarodowych imprez kongresowych jako katalizatorów rozwoju turystyki biznesowej w naszym kraju.

Prof. Buszewski, na co dzień kierownik Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki na Wydziale Chemii UMK, w tym roku był m.in. inicjatorem i organizatorem XI Międzynarodowej Konferencji Chemii Analitycznej „Chemia, środowisko i aktywność człowieka w rozwoju cywilizacji” w Toruniu, w której wzięło udział 1200 osób (w tym 400 z zagranicy).

Wyróżnienie jest kolejnym - w ostatnim okresie - uhonorowaniem prof. Buszewskiego. W tym roku został laureatem konkursu Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej "Mistrz" na subsydia profesorskie dla wybitnych, aktywnie działających uczonych, którzy skutecznie łączą pracę naukową z kształceniem młodej kadry, został także wybrany na prezydenta prestiżowego Stowarzyszenia Societas Humboldtiana Polonorum.

Opr. Andrzej Romański

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii