Wrocławskie Dni Kariery


Wrocławskie Dni Kariery: artykuł nr 5402

2008-02-09 15:41:48 Ciekawostki

Już 26 lutego odbędzie się kolejna edycja Wrocławskich Dni Kariery – największych targów pracy, praktyk i staży w Polsce organizowanych przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Wydarzenie, które w jednym miejscu zgromadzi około 40 pracodawców. Niektórzy z nich już tam – w budynku C13 Politechniki Wrocławskiej (Wybrzeże Wyspiańskiego 27) – będą przeprowadzali swój pierwszy etap rekrutacji.

Tegoroczne Dni Kariery są już 17. edycją, która odbędzie się w największych ośrodkach akademickich w Polsce (Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Toruń, Wrocław, Warszawa). W tym dniu nie zabraknie również firm ze światowej czołówki (Nestle, Toyota Motor Manufacturing Poland, Faurecia, PricewaterhouseCoopers i wiele innych).

Wstępem do targów Dni Kariery będzie odbywająca się od 22 lutego Akademia Umiejętności – cykl darmowych szkoleń i warsztatów prowadzonych przez firmy, organizacje i indywidualnych trenerów. Jest to okazja do zdobycia nowych umiejętności i przygotowania się na nadchodzące spotkanie z nowym pracodawcą.

Czy warto przyjść ?
Dni Kariery dają studentom i firmom możliwość spotkania się, wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań. Na co dzień te dwie grupy nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu. Odbywa się on w większości drogą internetową lub przez pośredników. Na targach jednak każdy student może porozmawiać z przedstawicielami największych firm międzynarodowych i ogólnopolskich. Każdy może też zapytać jak funkcjonują, czego wymagają i jak wyglądają warunki pracy. Dzięki Targom studenci i firmy stają się dostępnymi dla siebie partnerami.

Edycje lokalne Dni Kariery 2008 odbędą się w następujących terminach:
26 lutego – Wrocław
27 lutego – Katowice
28 lutego – Kraków
10 marca – Łódź
13 marca – Poznań
31 marca – Lublin
1 kwietnia – Warszawa

Szczegóły na www.dnikariery.pl
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek