Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje


Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje: artykuł nr 5527

2008-03-14 00:47:34 Biotechnologia

26-27 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej konferencji BIO - Biznes Finanse Innowacje.

To nowatorskie przedsięwzięcie promujące wymianę informacji i transfer rozwiązań innowacyjnych oraz przedsiębiorczość w środowisku ambitnych studentów i młodych pracowników naukowych uzyskało. Celem wydarzenia jest szkolenie i wspieranie wszystkich pragnących w przyszłości oprzeć swoją karierę o komercjalizację pracy badawczej oraz chcących tworzyć inicjatywy związane z biotechnologią, chemią, farmacją lub medycyną.

Tegoroczna edycja została podzielona na następujące bloki tematyczne:

  • Droga do sukcesu w biobiznesie – przedstawienie firm cieszących się wysokim prestiżem, ukazanie historii początków działalności przez ich założycieli/przedstawicieli.
  • Finansowanie działalności gospodarczej – przedstawienie funduszy europejskich (7PR, program Marie Curie) jako źródła wsparcia dla rozwoju innowacji.
  • Przedsiębiorczość akademicka w rozwoju nowych technologii – zakładanie firm przy uczelniach.
  • Ochrona własności intelektualnej oraz patentowanie wynalazków – jak prawnie zabezpieczyć własne pomysły.

Po wielkim sukcesie zeszłorocznego przedsięwzięcia ponownie organizujemy ogólnopolską konferencję. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kreatywnych i otwartych przyszłych przedsiębiorców z nadzieją, iż udział w tym wydarzeniu stanie się motywacją do realizacji własnych pomysłów na rozwój innowacyjnej działalności.

Więcej na bioinnowacje.pl
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii