Godzina dla Ziemi w Poznaniu


Godzina dla Ziemi w Poznaniu: artykuł nr 5568

2008-03-28 13:08:05 Ekologia

W sobotę 29 marca o godz. 20 czasu lokalnego miliony osób na całym świecie zgaszą światło w ramach akcji zainicjowanej przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF. Oświetlenie poznańskich zabytków zostanie wyłączone w sobotę na godzinę w ramach akcji Earth Hour - Godzina dla Ziemi - poinformował prezydent Poznania, Ryszard Grobelny.

W sobotę zgasną oświetlenia tak spektakularnych budynków jak Opera House i Harbour Bridge w Sidney, Sears Tower w Chicago, Golden Gate Bridge w San Francisco. W tej chwili do akcji przyłączyły się 24 kraje, m.in. Dania, Irlandia, Stany Zjednoczone, Indonezja, Meksyk, Brazylia, Grecja, Węgry i Polska. Z polskich miast do akcji włączyły się Poznań i Warszawa.

W Poznaniu zgasną m.in. iluminacje katedry, ratusza, mostów Rocha i Cybińskiego oraz Hotelu Bazar i Centrum Kultury Zamek.

"Wyłączenie świateł tego samego dnia o określonej porze przez ludzi na całym świecie prawdopodobnie okaże się najgłośniejszym jak dotąd komunikatem opinii publicznej w sprawie pilnej potrzeby podjęcia globalnych działań przeciwko nadmiernemu ocieplaniu się Ziemi" - powiedział na czwartkowej konferencji kierownik projektu "Klimat i energia" w WWF Polska, Wojciech Stępniewski

W 2008 roku Poznań będzie gospodarzem konferencji ONZ poświęconej zmianom klimatycznym. W grudniu do Poznania przyjedzie ponad 10 tys. delegatów, w tym przedstawicieli administracji rządowych, z prawie 200 krajów.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii