Kampania ekologiczna: Zielona Uczelnia


Kampania ekologiczna: Zielona Uczelnia: artykuł nr 5655

2008-04-21 22:45:01 Ekologia

Zintegrowana kampania ekologiczna „Zielona Uczelnia” to projekt, który ma nakłonić studentów Akademii Górniczo-Hutniczej oraz mieszkańców Miasteczka Studenckiego do zmiany codziennych zachowań na bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

W Dzień Ziemi – 22 kwietnia – na teren Uczelni i Miasteczka trafią edukacyjne ulotki, plakaty oraz naklejki, a do budki Samorządu na terenie MS ekologiczne torby, które studenci będą mogli zakupić po atrakcyjnej cenie (1 zł). Trzy różne akcje firmowane jednym szyldem - „Zielona Uczelnia” - mają ukazać, że każdy może przyczynić się do kształtowania klimatu na Ziemi. Wystarczy odrobina dobrej woli. „Oszczędź sobie! Zatrzymaj Dobrą Energię.” zwraca uwagę na konieczność ograniczenia zużycia energii elektrycznej w akademikach oraz mieszkaniach studenckich. „Imprezujesz? Sprzątaj!” adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Miasteczka, ale także do tych, którzy lubią żyć w otoczeniu wyglądającym inaczej niż wysypisko śmieci. W związku z dużą ilością zabaw organizowanych przez żaków na świeżym powietrzu, zachęcamy do sprzątania po imprezach i przekonywania znajomych, by też to robili. Z kolei „Naturalnie, na zakupy!” ma oduczyć nas każdorazowego brania ze sklepu plastikowych reklamówek. Wystarczy przecież brać na zakupy własną siatkę. O

rganizatorzy projektu - Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH, Biuletyn Informacyjny Studentów AGH (BIS), Akademia Górniczo-Hutnicza, Miasteczko Studenckie AGH, Fundacja Studentów i Absolwentów AGH „Academica” przy współpracy z KN Media Frame i Krakowską Studencką Agencją Fotograficzną – KSAF AGH – przygotowali również rozrywkowy akcent. 24 kwietnia w Klubie Studio (na terenie Miasteczka) odbędzie się Eko Disko „Zielono mi..”, gdzie dla osób posiadających zielony element stroju wstęp będzie za darmo (w innym wypadku – 2 zł). Na tę okazję zaplanowano konkursy z nagrodami i muzyczne party. Po więcej informacji zapraszamy na www.zielonauczelnia.pl.

Organizatorzy „Zielonej Uczelni”
 

Zielona Uczelnia

Zielona Uczelnia

Zielona Uczelnia

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii