Nowe laboratoria chemii kosmetycznej oraz mikrobiologii i histologii WSIiZ


Nowe laboratoria chemii kosmetycznej oraz mikrobiologii i histologii WSIiZ: artykuł nr 5663

2008-04-24 03:17:59 Biotechnologia

W Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej zostały otwarte laboratoria chemii kosmetycznej oraz mikrobiologii i histologii. Będą służyć dydaktyce na kierunku Zdrowie Publiczne o specjalności kosmetologia ogólna oraz badaniom naukowym.

Laboratoria chemii kosmetycznej oraz mikrobiologii i histologii zostały oddane do użytku studentom oraz naukowcom. Nowocześnie wyposażone laboratoria pozwolą żakom kierunku Zdrowie publiczne zdobywać praktyczną wiedzę z dziedziny kosmetologii. Są one wyposażone w podstawowy sprzęt do pracy naukowej. Po doposażeniu laboratoriów możliwe będą badania z zakresu genetyki molekularnej, usług obejmujących badania testowe kosmetyków oraz usług mikrobiologicznych. W przyszłości będą również wykonywane świadczenia dla producentów kosmetyków.

Nowością opracowaną przez naukowców WSIiZ w Rzeszowie mają być kosmetyki, których nie trzeba będzie stosować codziennie, ale raz na jakiś czas. Rzadko stosowane pozostaną aktywne na skórze przez długi czas.

W Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej studenci dotychczas mogli korzystać z siedmiu specjalistycznych laboratoriów (kosmetologii, masażu, anatomii, ratownictwa medycznego, kinezyterapii i fizykoterapii, fizjologii wysiłku fizycznego oraz wellness), w których prowadzone były zajęcia dydaktyczne. Nowo powstałe laboratoria chemii kosmetycznej, mikrobiologii oraz kosmetologii służyć będą dodatkowo naukowcom „Chcemy stworzyć farmaceutyki kosmetyczne, czyli kosmetyki, które przez skórę będą dostarczały organizmowi np. witaminy.” – mówi profesor Stanisław Wołowiec, Kierownik Katedry Kosmetologii.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii