VIII Festiwal Nauki, Technik i Sztuki w Łodzi


VIII Festiwal Nauki, Technik i Sztuki w Łodzi: artykuł nr 5666

2008-04-24 03:34:45 Ciekawostki

Ponad 100 imprez przygotowała Politechnika Łódzka w ramach 8. Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, który rozpoczął się 21 kwietnia w Łodzi. Są wśród nich wykłady i lekcje festiwalowe, a także wiele pokazów, prezentacji, warsztatów. Przewidziano także wystawy i filmy.

Większość zaplanowanych imprez odbędzie się 24 kwietnia w sześciu salach nowoczesnego budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Ci którzy odwiedzą w tym dniu Politechnikę będą mieli możliwość poznania m.in. recepty na długowieczność. Dowiedzą się czy czekolada to pokarm bogów czy diabła, czy istnieje granica życia, jak wydobywać ciepło z Ziemi, a także co ma wspólnego Olivia Newton Jones z katedrą Marie Curie w Berlinie i jak działa aparat cyfrowy?

"Miłośników sztuki zapraszamy na Wydział Budownictwa i Architektury na lekcję rzeźby i wystawę zatytułowaną Łódzcy studenci budują Europę. Zapraszamy do odwiedzenia uczelni również wszystkich zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami naukowymi w zastosowaniu technik laserowych oraz termograficznych w medycynie na ciekawe wykłady i pokazy poświęcone tym tematom" - informuje Małgorzata Trocha z Politechniki Łódzkiej.

Festiwal, który odbywa się pod hasłem "Łódź w nauce i sztuce europejskiej", zakończy się 27 kwietnia.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek