Poznań: Szukaj wilka w mieście


Poznań: Szukaj wilka w mieście: artykuł nr 5667

2008-04-24 03:38:55 Ciekawostki

Kwiecień w Kupcu Poznańskim upływa pod znakiem akcji edukacyjnych kierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Prowadzone działania związane są z akcją ratowania wilków w Polsce Zachodniej, którą Kupiec Poznański wspólnie prowadzi z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody SALAMANDRA.

Już w sobotę, 26 kwietnia, na gości Kupca Poznańskiego czeka moc atrakcji i niespodzianek. Przede wszystkim nastąpi rozwiązanie konkursu „Szukaj wilka w mieście”. Przypominamy na czym polega zadanie konkursowe – należy odnaleźć cztery wizerunki wilka, które zostały ukryte w odległości około 500 metrów od Kupca Poznańskiego. Dodatkowo w Centrum schowany został piąty plakat, na którym obok zwierzęcia znalazł się również adres mailowy. Po odnalezieniu wszystkich pięciu wilków należy wysłać listę ich lokalizacji, aby otrzymać zadanie konkursowe. Konkurs potrwa do 24 kwietnia.

Nagrody w konkursie są niezwykle oryginalne. Na zwycięzców czeka lot nowoczesnym helikopterem i szybowcami! Dodatkowo finaliści nagrodzeni zostaną bonami zakupowymi C&A, zestawami kosmetyków INGLOT oraz modelarskimi PANTERA.

Oprócz rozwiązania konkursu, na przybyłych czeka niesamowita impreza. Goście będą mogli wysłuchać prelekcji o ochronie wilka, zobaczyć prezentację Grupy Akrobacyjnej Żelazny oraz pokazy walki KENDO. Start imprezy o godzinie 13.

Działania, które podejmowane są w celu ochrony tego gatunku, to nie tylko zbiórka pieniędzy. Kupiec Poznański poszedł dalej. Przeprowadzane są również szeroko zakrojone prelekcje oraz pogadanki w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz liceach. Mają one uświadomić dzieciom i młodzieży, że zła reputacja wilków to głównie spuścizna wielu mitów i bajek. Wilk to w rzeczywistości bardzo płochliwe stworzenie, które boi się ludzi i w przypadku spotkania z człowiekiem zazwyczaj po prostu ucieka.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znaleźć można na stronie www.kupiecpoznanski.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek