Fotorelacja: Drzewko dla Małopolski


Fotorelacja: Drzewko dla Małopolski: artykuł nr 5675

2008-04-25 16:15:05 Leśnictwo

W piątek 25 kwietnia o godz. 11.00 na terenie Nadleśnictwa Krzeszowice w Zabierzowie zostało posadzone symboliczne Drzewko dla Małopolski. W sadzeniu lasu wzięli udział leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, członkowie Stowarzyszenia Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, a także przedstawiciele samorządu województwa małopolskiego, Urzędu Wojewódzkiego, organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych i władz Miasta Krakowa. Drzewka sadzili też przedstawiciele mediów: prasy, telewizji, portali internetowych.

„Drzewko dla Małopolski” jest symbolicznym znakiem rozpoczęcia sadzenia lasów w Małopolsce i elementem integrującym różne grupy społeczne Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem mediów tych lokalnych i ogólnopolskich, wokół spraw związanych z aktywną ochroną przyrody i edukacją leśną.

„Drzewko dla Małopolski” jest sadzonką sosny piskiej, wyhodowaną w Nadleśnictwie Jabłonna z nasiona, które pobłogosławił Ojciec Święty Benedykt XVI w czasie pielgrzymki do Polski w dniu 26 maja 2006 r., podczas Mszy świętej na placu Piłsudskiego w Warszawie. Sadzonka posiada specjalny certyfikat, wydany w kwietniu 2007 roku przez Dyrektora Biura Nasiennictwa Leśnego w Warszawie.

GALERIA ZDJĘĆ


Ks. inf. Janusz Bielański, Duszpasterz Małopolskich Leśników

GALERIA ZDJĘĆ

Po zasadzeniu „Drzewka dla Małopolski” rozpoczęło się sadzenie lasu w okolicach Białej Drogi w zabierzowskim lesie.

drzewko portalu biolog.pl
drzewko portalu biolog.pl

GALERIA ZDJĘĆ

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa