Czas Na Las na Mazowszu z Fortis Foundation Polska i Fortis Bank Polska


Czas Na Las na Mazowszu z Fortis Foundation Polska i Fortis Bank Polska: artykuł nr 5746

2008-05-28 03:08:10 Ekologia

Kontynuując rozpoczętą jesienią zeszłego roku współpracę z Fortis Foundation Polska i Fortis Bank Polska tegorocznej wiosny sadzimy kolejne drzewka – tym razem na Mazowszu. Posadzenie 830 sadzonek drzew pozwoli zneutralizować emisję 54 ton dwutlenku węgla - powstałą podczas produkcji papieru, która został zużyty przez Bank w ciągu 10 miesięcy. Zakładamy, że z posadzonych sadzonek wyrośnie 415 drzew.

Akcja sadzenia drzew w mazowieckiej gminie Staroźreby ma na celu ma nie tylko rekompensatę emisji dwutlenku węgla spowodowanych działalnością Fortis Banku, lecz również integrację i aktywizację społeczną poprzez edukację ekologiczną. Dodatkowym celem jest również wypracowanie mechanizmu trójstronnej współpracy między organizacją pozarządową, partnerem biznesowym a społecznością lokalną na płaszczyźnie działań na rzecz środowiska naturalnego.

Podczas dwóch akcji 10 i 17 maja towarzyszyli nam warszawscy pracownicy Fortis Banku z rodzinami, podopieczni Fortis Foundation Polska – dzieci i młodzież z Ośrodków Społeczno-Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ulicach Narbutta, Grochowskiej i Monte Cassino w Warszawie oraz gospodarze terenów, w tym dzieci i młodzież z miejscowych szkół.

Wspólnie sadziliśmy drzewka przy Szkole Podstawowej w Zdziarze, Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Nowej Górze oraz stadionie w Staroźrebach, gdzie łącznie posadziliśmy prawie 500 sadzonek różnorodnych gatunków drzew: lipy, klonu, sosny, świerka, jodły, jarzęba, i jaworu.

Przed akcją sadzenia miała miejsce prezentacja multimedialna na temat roli zadrzewień oraz szkolenie z sadzenia drzew. Natomiast po pikniku nadszedł czas na dodatkowe atrakcje: warsztaty artystyczne (malowanie drewnianych figurek i robienie kwiatków z bibuły) czy też rozgrywki sportowe. Wiedzę zdobytą podczas prezentacji i szkolenia można było sprawdzić podczas konkursu z wiedzy ekologicznej.

Pozostałą część drzew – 360 sadzonek posadziliśmy wspólnie z dziećmi i młodzieżą z okolicznych szkół – gimnazjum w Staroźrebach i Szkoły Podstawowej w Przeciszewie. W ten sposób zazieleniły się kolejne tereny: przy szkole w Przeciszewie oraz oczyszczalni ścieków i zrekultywowanego składowiska odpadów.

Fundacja Aeris Futuro
www.aeris.eko.org.pl


Zdjęcia pochodzą z archiwum Fundacji Aeris Futuro.
Więcej zdjęć z wydarzenia: forum.biolog.pl/galeria/

 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii